Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Schnutí silikonu

Mám jeden dotaz, kterej tady byl už párkrát probíranej:) včera jsem nalepil do terária pozadí sanitárním silikonem a dal to schnout. Je to na balkoně den, furt je to cejtit. Někdo tady psal, že zvíře se do terárka může dát tak jako tak, pokud už je to pevný, aby se na něj ten silikon nenalepil, že zápach by vadit neměl. Ne že bych dotyčnému nevěřil, jenom mě zajímá názor ostatních. Můžu tam užovku dát, když už je silikon pevný a jenom páchne? Předem díky za odpovědi:)

pokud jsi použil sanitární silikon,může to bejt docela problém....záleží ale dost na druhu...v sanitárních na rozdíl od akvarijních bejvaj různý protiplísnový příměsi atd. který nemusejí být moc košer ani po ůplným vytvrdnutí,natož ve stadiu vulkanizace.

není potřeba utrácet ani za ten akvaristickej, 100% silikon je prakticky totožnej, ale o polovinu levnější.

O tom žádná. Ale zas tak totožný není. Záleží na co to je. Pkud by lepil větší bazének nebo akvarko, tak bych to osobně asi neriskoval. Jak se mrskneš na tabulky, tak obyč silikon by to nemusel udržet ty tlaky vody.

Nene, je to jenom terárko a jde o vlepení polystyrénovýho pozadá, je tam dost natěsno, takže jsem to objel jenom po okrajích, takže to není tak namáhaný:) o okusování nemam vůbec strach, jde mi jenom o ten octovej smrad, aby hadovi nějak nevadil a jestli v tom silikonu neni něco špatnýho, čeho by se moh nadejchat i po vysmrádnutí(něco co neni cejtit:)

Myslím, že smrad tolik nbevadí. Je to myslím obyčejná k. octová.
Jinak jak někdo psal, nechat to den dva v teple a pak opláchnout. Ono se to jinak chová jak to schne pod nulou :-D
Ale já už lepil dodatečné kanty na akváriích v provozu, že jsem upustil trochu vody a ryby to vzali bez problémů. A to někdy dokáže porazit osádku akvaria i připravek do zásuvky proti komárům.

Na tom schnutí pod nulou něco bude:-D ne ven jsem to dal s pocitem, že to už je vytvrdnutý a že jde jenom o to vyčichnutí:)ale dík, příště vemu rovnou akvarijní, tenhle byl po ruce, z domácích zásob, proto sanitární:)necham to ještě den vevnitř a pak přidam užovku-může být? i když to třeba ještě bude trochu cejtit octem?

já si myslím že jo, stačí pak navlhčením hadříkem přetrýt silikonové housenky a uvidíš. Jinak nemusíš kupovat ten akvarijní pokud nepotřebuješ na vodní plochy. Můžeš vzít obyč a kouknout zda nemá nějaké příměsi. Já jsem naposled použil akvarijní od ceresitu, stal 125kč, oproti den bravenu nebo soudalu je to pěkná cena. Ale nemají všechny barvy.