Psohlavci (Corallus) 2
Dovolím si založit dvojku. V předešlém vlákně je přes 400 příspěvků. No a rovnou pár fotek letošních mláďat po prvním svleku.
Dovolím si založit dvojku. V předešlém vlákně je přes 400 příspěvků. No a rovnou pár fotek letošních mláďat po prvním svleku.
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
hmmm....nádhera!
nechává si jednoho šedivce? Dost by mě zajímalo jak se vybarví.
Díky Dane
Je předběžně zamluvenej. Ale zatím ještě nežral. Budu zkoušet zase v neděli, tak uvidím.
Aha. Jinak jsou nádherní. Už se na jednoho těším.
Jinak pokud budeš v kontaktu s kupujícím, moh bys za pár let fotky pak vložit.
Já tak za dva roky plánuju zase jednoho koupit.
Jedena šedivá slečna je u mě,tak klidně časem něco nafotim.
Super, uložím si tvé stránky a občas požádám o report
Díky za nabídku.
SNBák, to prvé mláďa je veľmi zaujímavé.
Corallus caninus 0.1
Pěkná mláďata, podobně barevná jsem dříve odchovával. Změna barvy níže na fotkách - na prvních dvou asi měsíc staré mládě, na další půl roku starý jedinec (barevná místa na hřbetě blednou) a na posledních dvou fotkách je otec mladých, který byl dříve stejně zbarven.
Zajímavá proměna.
Corallus annulatus 0.1
Corallus annulatus 0.1, kŕmenie
Corallus ruschnergerii 1.1
Corallus hortulanus 1,0
Corallus hortulanus 1,0
Corallus hortulanus 0,1
Corallus hortulanus 0,1
Ten první samec je pecka
Můj první
Hodně pěknej :)
Taky prihodim.
Oranzovej samec, sediva samice ...
krasne kusky :) tu samicu by som bral ..
Tak taky sem něco přihodím :)
Jeden už to do sebe láduje, ještě aby si vzal ten druhej, furt nechce smrad!:D
Tak som si dopároval moju samičku.
Corallus caninus 1.0, F1 Surinam, NZ 2009
Pecka! Jen tiše závidím :)
Corallus hortulanus 0.1
krásná
Corallus caninus 1.0
Plus ak by niekoho zaujímal kratučký článok o pôrode neoplodnených vajecu Corallus hortulanus, prikladám PDF.
Viděl jsem něco podobnýho v nějaké práci, která se týkala caninusů, samice požírala dokonce mrtvá mláďata a zcela určitě se jedná o příjem energie po porodu, zvlášť když samice nepřijímá během gravidity potravu.
Jinak pěknej caninus, jak vysokou RH udržujete a jakým způsobem?
Díky, caninov rosím približne 3-4 krát za týždeň, s vlhkosťou to nepreháňam. Počas zvleku rosím kľudne aj každý deň.
Rosíte přímo i je? Jinak díky za odpověď.
Áno rosím, ale len počas zvleku.
Jen tak pro zajímavost, myslím, že tady Aurifer zmínila, že wagleráky rosí-la před vypnutím světel, nešlo mi to do hlavy proč zvyšovat vlhkost na noc, nicméně jsem to měl furt v kebuli, našel tam nějaké logické souvislosti a začal rosit lehce dno těsně před vypnutím světel, podotýkám pouze dno,né zvířata, nepraktikuju to nijak dlouho, ale výsledky se dostavily záhy, krom výborné ventilace je to myslím cesta jak hydratovat caniny aniž by se musel člověk obávat RI nebo stomatitidy, pravidelná defekace, zvýšená aktivita,.....,ale jak píšu mám s tím krátkou zkušenost.
Takže edit,pro ty, co řeší problematiku držení vlhkosti u canin, po mé několika denní zkušenosti s nočním rosením se opět vracím ke lehčímu dennímu porosení nádrže i zvířat v odpoledních hodinách a jednou za čas zvýším vlhkost na noc právě kvůli defekaci.
Můžeš rozepsat důvod?
Jasně, pro defekaci pefektní, ale dvoum semiadultním zvířatům po tomhle experimentu natekla papule, to je vždycky signál, že je něco špatně.
Ještě k mým poznatkům, caninusové netolerují vysokou vlhlost, alespoň v mém chovu ne. Za dobu co je chovám jsem zkoušel řadu věcí, způsobu rosení, nějakého univerzálního způsobu,který bude fungovat na všechna zvířata, ale ten není, některá zvířata tolerují to či ono, jiná naopak a držím je po celou dobu chovu úplně nasucho, vyjma svleku a prosperují perfektně, jiná zvířata potřebují vlhkost vyšší, jinak nekadí, nepřijímají potravu, někde stačí lehce narosit dno, jinde je to příliš, někde stačí lehce narosit zvíře, jinde to nepřichází v úvahu. Závěrem je to, že je asi nutný přistupovat ke zvířatům individuálně. Kdybych chtěl vermomocí udělat nějakej závěr, adulty bych porosil jednou max dvakrát týdně, semiadulty- 4-6x týdně, juvenily denně. Rosit tak, aby nevylítla vlhkost rychle nahoru a nevzniknul tak dusný vzduch, naopkak nechladit rosením nádrž, zde se nabízí právě porosení dna,možno lehce na zvířata, pokud to budou tolerovat, občas narosit na noc/jednou týdně,za 14 dní, jinak v denních hodinách, a hlavně opravdu decentně. Nevím jestli to někoho zajímá, je to spíš takovej monolog, ale chtěl bych upozornit kohokoliv na možné problémy u canin vlivem vlhkosti, popravdě jsem nikdy nechoval zvířata takhle citlivá na mírnou přemíru nebo nedostatek vlhkosti a současně s takto individuálními nároky, proto jsem vyždycky rád, pokud to můžu s někým konzultovat a je mi jedno jestli chová zvíře jedno nebo padesát.
Prosímtě máš na sebe nějaký kontaktní email? Pokud bys ho nechtěl zveřejňovat tady, tak mi napiš na Lauermann.jan@gmail.com
Díky, H.
taky se pochlubím 1.0 foceno mobilem
a jak tak koukám, tak je to šišmo
taky přidám fotku jednoho nového prcka :
Martin
Ma tu niekto seriozny zaujem o samičku C.hortulanus formu Tiger garden phase NZ12 ? Podrobnejšie info podam cez e-mail(1peterveter1@azet.sk ) alebo cez sukromnu spravu .Prosim len važny zaujemca ,cena je niekolko desiatok tisic Kč .
Corallus hortulanus 1,0, 9 měsíců
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat kolika let se psohlavci dožívají a do kolika let jsou schopni produkovat mláďata. Četl jsem knížku od G. Maxwella o krajtách zelených, kde bylo psáno, že tyto hadi maj určitej počet produkce, což znamená, že není dobré se snažit o páření za mlada, bude neuspěšné a ve stířá k němu nemusí docházet vůbec. Tak jsem to pochopil.
Sameček Corallus Caninus Surinam.