Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paludárium bez většího odběru elektriky

Dobrý den,
chtěl sem se optat jestli jde paludárium pro nějaký druh žab bez toho aby tam byl nějaký větší elektrický odběr. U spoustu žab sem četl, že stačí pokojová teplota a voda okolo 20 stupnu tudíž taky bez většího vytápění jen mě dělá starost filtr, ale myslel sem že by šel nahradit nějakými kytkami četl sem že čistějí vodu. Jde tady ta varianta ? A stačí když tam dám jen úspornou žárovku nebo zářivku jako světlo pro kytky ? A jaký druh žáby by byl asi nejlepší ?

loading...

Nevím sice kolik má dominik terárek a jak je má řešené, ale kolikrát by se člověk divil co sežere jedno větší terárko třeba pro varana (což Tobě vykládat nemusím). Jen si představ 10 terárek (ať se to dobře počítá) se 60w žárovkama které svítí 10h denně. Nechce se mi to počítat úplně přesně ale na pětikilčo za měsíc se dostaneš jen to fikne... Někdy to klame ;-)

já to vyfiknul, jen že milion (tisíc litrů) měsíčně jim na 100% nedává :-)

jinak u mne aktuální spotřeba asi 2,5kW 10-12hod denně, tedy dejme tomu 2,5*10*5,5=140Kč na den, za měsíc by to tedy vyšlo asi na 4tis měsíčně, jenže já už jedu terka cca z 2/3 na nízkej tarif (stejně na ně mam čas jen po večerech a v noci), takže jsem asi na 2tis za el. měsíčně za terka :-), proti ostatnim nákladům je to stejně sranda... Nejhorší jsou výbojky, dokud jsem jel chov pod žárovkama, tak to bylo úspornější :-)