Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kousnutí hadem r. Philodryas...

No tak ono všeobecně nelze nijak intoxikaci čímkoli kvantifikovat, zvláště pak u zvířat resp. živočišných jedů a jejich účinky na jiné živočichy včetně člověka. Jen množství vpraveného jedu do rány je prakticky vždy rozdílné o odchylkách ve složení nemluvě i v rámci jednoho druhu. Největší rozdíly zde ale stejně dle mého hraje hlavně citlivost organismu na složky resp. toxiny. Někoho dokáže zabít i jedna včela, někdo dá třeba 200 žihadel bez náznaku problému. Ale stačí postříkané pole a může mít problém s pár žihadly i osoba varianty dvě. Citlivost k živočišným jedům je velice různorodá.

Docela by mne zajímalo zda by si tělo dokázalo na intoxikaci hadím jedem z dlouhodobého hlediska zvyknout. Určité toxiny mohou být i prospěšné. :-) Ikdyž třeba zrovna nekrotické změny orgánů není potřeba podporovat.

Osobně mám zkušenost jen s intoxikací od včel (dlouhodobá záležitost :-D), zmíněná V. berus, cca metrová B. dendrophila, P. imperator a P. formosa. Nikdy žádný problém, max malý otok a svědění, hlavně po berusce, u sklípkoše byla větší bolestivost, ale to přisuzuji velikost chalicer, poměrně dlouho se to i hojilo. Ale neřekl bych, že bych byl nějak odolnější, spíše štěstí.

Samozřejmě je dobré, že se tak nějak mezi lidi podobné záběry dostanou, ale někdo to rozchodí a nepůjde ani do nemocnice (kde mnohdy dokážou vymyslet takové chujoviny, že to ještě přitíží, zase nechci hanit, těžké případy poslední dobou zvládají dobře, ono záleží na nemocnici a hlavně doktorech) a někdo to už nerozdejchá, tak to je a nikdo s tím nic nevymyslí.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny