Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekon noční

ahoj, mám doma ročního gekona přibližně před měsícem jsem jí přepnul světlo na zazimování. celou dobu přijímala potravu úplně v pohodě a ted z ničeho nic vyzvrátí cokoli jak cvrčky, tak červíky. Poradte co by jí mohlo být dík.

Co to je přepnout světlo na zimování ? :-)
Pokud se gekončíci zimují, tak se nekrmí. A ještě než se dají zimovat, tak se nějaký čas předtím nekrmí také, aby všechnu potravu před zimováním strávili a vyloučili, aby jim během zimování nehnila ve střevech. Základem pro dobré trávení gekončíka je totiž teplo....

Jakuba Doležela uznávám, až na jednu Aptorku od Martina Doležela mám všechny gekončíky od něj. Ale já bych ze zdravotních důvodů nekrmila. Samce vždy od skupiny na zimování oddělím. Když odzimuju, nechávám samice trochu vykrmit, než k nim samce přidám, aby před pářením dostatečně nabrali. Jednu Enigmu nezimuju vůbec, protože má po zimě problém se rozežrat.