Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křídla kudlanek

Zdravím. Chtěl bych se zeptat jak to mají kudlanky s křídly? Je to živá tkáň? Špatně se mi svlíkla a je úplně celá pokrčená. Tak bych chtěl vědět jestli jí to třeba můžu trošku sestřihnout nebo jestli se s tím něco dá dělat. Díky moc za odpovědi :ú

Ano je to živá tkáň takže určitě nesestříhávat. Já si pamatuju že jsem kdysi měl taky jednu takhle svlečenou kudlanku a ona ani nemohla chodit, protože to měla všude možně zamotané...Tak jsem jí to střihnul a za pár dnů stejně umřela. Takže záleží na tom v jakém stavu to má...Pokud je to jen pokrčené ale může se volně pohybovat tak to ani není třeba řešit.

Nestříhat, to by byla konečná. Pářit se možná bude, záleží na poškození. Spíš si z toho vezměte ponaučení propříště, špatný svlek u kudlanky je téměř bez výjimky chyba chovatele - malá vlhkost, nízké insektárium, nevhodná teplota, málo vhodných míst ke svlékání či nekvalitní výživa v předposledním instaru. Samec se jí bát nebude, ale je otázka, jestli bude plodná.

Krmená byla jako vždycky předtím. Místa měla tolik, že by se tam mohla vlézt na délku i 3x. Prostě všechno bylo jak má být. Kolega který chová kudlanky přes 20 let říkal, že se mu to občas stává taky. Chovaná byla ve stejných podmínkách jako samec a ten se svlíkl dobře. Takže to spíš asi byla smůla. Jen jsem chtěl vědět co s tím.

Tak po neúspěšných pokusech o páření jsem samici zkusil sestřihnout křídla, říkal jsem si že nemám co ztratit. Je to už 10 dní od sestřihnutí, samice je napářená - samce sežrala a je v naprosté pohodě. Takže čekám na otéku. Co na to říkáte?

co na to říct : měl si kliku:D taky záleží, kde si jí ty křídla střihnul, jak moc je měla poničené a bez fotografie se dá jen spekulovat..i přesto se lidi snažili, ti poradit. hlavní je, že ti to dobře dopadlo, ale ještě záleží, jak dlouho bude žít a jestli bezproblémů vyklade.

Já vím, nemyslel jsem to nijak zle :) Děkuju všem za radu, jen jsem to sem chtěl napsat, aby třeba když příště někdo bude mít podobný problém, mohl zkusit taky. Zatím je úplně v pohodě, tak jsem zvědavý jestli vyklade no. Pak sem hodím info .. :)