Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyprazdňování

Moji Krajtě je asi 5 let a já ji mám 2,5 roku(135cm a 1900g).Krmím potkany cca 1 krát za tři týdny(podle toho jak je potkan velký).Zatím vždy,když potkana sežrala,tak do 5 dnů udělala "bílý bobek"a max do 2 měsíců "hnědý bobek".Tentokrát je po žrádle už 20 dní a "bílí bobek"nikde:-(Jinak už jsem prohmatával a žádné bulky jsem nezjistil.Ani na svlek to nevypadá.Had je v noci aktivní a nejevý známky abnormálního chování.Podmíkky v teráriu jsou ok.Vím a četl jsem zde,že to může trvat někdy déle než se vykadí.Týká se to také močoviny?(bílý bobek):-/

Děkuji za reakce.

Neřešil bych to. U krajtice jsem z toho byl taky vyplašený že mi nebobkuje. Od úžovek jsem byl zvyklý že to bylo ne moc dlouho po krmení. Krajta je v tom "profík" :-D Až se jí bude chtít tak to pustí neboj. Já bych si s tím nedělal žádné starosti. Možná ti k tomu někdo řekne i něco víc. Ale já bych si s tím opravdu hlavu nedělal :-)

Ahoj.Já mam ten samí problém.Ale s tím rozdílem,že mám třičtvrtě roku starý mládě.Měl jsem tu na poradně před časem taky dotaz a nic,z čeho bych byl klidnější a chytřejší,jsem se nedozvěděl.Krmím 1 myš za cca 10 dní.Bílí bobky vypouští občas v pohodě (podle potřeby),ale do hnědýho se jí zatim nechce.Uvidíme dál,co bude.Snad je v pohodě.

Ahoj, ten váš " bílí bobek " je vlastně jen krystalická podoba moče - kyselina močová. Had ji proto může shromažďovat v kloace velmi dlouho a k vyprazdňovaní může dojít až po delší době ;)