Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dovoz Boa USA

Zdravím ... Když už se tu řeší ten dovoz ,tak se chci optat zda by byl zájem o dovoz barevných Boa z USA ... Mám v plánu si nechat letos něco poslat či si tam osobně zaletět ... Proto sháním komplice ,kteří by do toho šli semnou ... :) Uvítám i bližší info kdo má zkušenosti s papírováním ,převážením a podobně ... Děkuji Filip

Chlapi nechci Vám do toho kafrat ale lepší bude se domluvit s Michalem(již se to probíralo)zájemců má již dost;-)Proč Vám to píšu měl jsem také o něco zájem solo dovoz známej mě to tam sondoval a výsledek poplatky jen tam nutné:7$box styro,25$box dřevo,CITES exportní povolení 85$,CITES povolení chovaných v zajetí 150$,veterinární osvědčení 55$,zdravotní certifikát schválení USDA 100$.No obrázek si může o inviduálním dovozu pár kusů udělat každý sám.Ovšem přeji hodně zdaru.

Rack budu prodávat časem , máš zájem ? :) Co vím ,tak od dotyčného od kterého chci brat to stojí na naše cca 20tis.kč dovoz + nevím co musím zařídit u nás ... Proto se chci domluvit s ještě někým ,aby se náklady rozdělili na dopravu ... Vím že Michal něco psal na poradně ,ale jednalo se myslím o odchyty či co ,ted bych kecal ?! Zvířata ,nebudou za malý peníz ,tak že to chci řešit přímo s dotyčným od kterého chci brát ,popřípadě osobně a vzít to i jako výlet ... :)

Jasný pokud se jedná o dražší zvíře tak jo.Tady si musíš zažádat o dovozní povolení(MŽP)je i možnost při inviduálním dovozu žádat do 24 hod po dovozu to tě řeknou přímo celníci co a jak žádnej strach;-)Ale bacha pokud je to přímý spoj USA-ČR pokud spadneš někde jinde v EU(mezipřistání)budou to po tobě chtít tam.

Není lepší v dnešní době, pokud se jedná zrovna o hroznýše, kontaktovat nějakého amíka, co létá do Evropy např. Boba Clarkea? Zda je schopný zvířata sehnat a dopravit do Hammu, cena je většinou podobná jako v dolarech, ale je v Eurech, kursovým rozdílem si prodávající vyrovná náklady na dopravu. Tito velcí obchodníci jsou také schopni zajistit Citesy bez zbytečného prodlení (Master Cites).

Naprosto přesně. Případně se rovnou pozeptat, zda do Hammu nejede nějaký jejich známý, který by byl zvíře schopný přivést a předat. Sám jsem stejnou cestou vyjednával sharpy z Kanady

Lepsi chovatelia v USA sa samozrejme vzajomne poznaju a aj ked su konkurencia tak niekedy spolupracuju. Treba napisat rovno chovatelovi ci to vie po niekom poslat do Hammu. Prirazka tam nejaka isto bude, otazne je ci sa ti viac pozdava myslienka nechat to poslat "ako balik", hlavne ak je ceska posta rovnako "spolahliva" ako ta slovenska alebo radsej ozeliet "par dolarov" a necha si to doviezt nejakym predajcom. Ten ma povolenia isto nejako zmaknute a mozno ta to tym padom vide rovnako ako keby sa to malo vsetko riesit individualne.

Prodejci z USA většinou prodávají zvířata v přesném přepočtu z usd na eura, ať už ta na stole, nebo ta předem objednaná, takže nejsou nikterak dražší než u nich. Náklady na dopravu jsou rozpočítané mezi tolik zvířat, že toto v ceně nijak nezohledňují. Jinak i oni si nechávají posílat zvířata stejným způsobem, jen za Vás vyřídí všechno papírování. Ale opravdu silně pochybuji, že budou zprostředkovávat prodej od jiného chovatele, pokud by to pro ně neznamenalo nějakou významnou provizi a té se patrně u zvířete za $1000 nedočkají.

Ahoj tak.Ten přepočet 1$=1€ je u zvířat(e)nad 1000$ takový nepsaný zákon to jsou i ochotni se dohodnout.Do toho 1000$ Box charge (styro foam)

Box charge (wooden)

Brokerage

CITES re-export permit

(extended 6+ species)

CITES captive permit

Health Certificate

Health Cert. USDA endorsed $7.00 ea

$25.00 ea

$125.00

$85.00

$150.00

$55.00

$100.00 +
berou provizi to proto jak píše J.K většinou za to vyřízení papírů.Tady dávám (přímo z USA) ale nějak se to rozházelo vunguje to obousměrně.