Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení zářivek

Ahojte, možná už se to na fóru objevilo, možná mě budete mít za tupce ale i tak.. Potřeboval bych nějaký srozumitelný postup jak připevnit zářivku do terárka. Myslím jestli k tomu potřebuju předřadník, jak vybrat patici atd.. chci si pořídit do terárka tuto zářivku http://www.robimaus.cz/cs/zarivky-pro-plazy-t5/114 0-zarivka-t5-24w-uvb-solar-raptor-4260142865059.ht ml.. na klasické držáky který nabízejí v tera eshopech nemám právě finance.. nějaký rozumný rady jak to udělat a nezmrzačit se při tom?? thx :-)

Máš pravdu, že to tu je už několikrát...:-)
Pořebuješ:
Předřadník na 24w a zářivky s paticí T5, ty já kupuju u Tyris.cz (www.tyris.cz - stačí si jen nastavit rozpětí 20-26w a trubice T5, objednat)
Dál potřebuješ dvě patice T5, ty běžně seženeš v elektrikářství, možná i ve velkých obchodech typu obi, stojí to pár šupek (do 10 Kč)
Dále ještě kabeláž. Tedy trojlinku - klasický přívodní kabel, kterému koukají na konci tři dráty - taktéž elektrikářství a tam ti prodají i nějaký drát na spojení toho všeho dohromady.

Pak už jen postupuješ podle obrázku na předřadníku. Tak to mám já, mám na jednom předřadníku dvě zářivky a taky jsem to dělal poprvé sám... Není to taková věda, jak se zdá. Takový LEGO:-)
Klidně se ptej...