Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pryskyřice na stěny terária

Zdravím, měl bych dotaz ohledně lepení písku na plastiku stěny pomocí epoxidové pryskyřice 1200.
Plastika stěny bude použita do terária pro cenchrie a zajímalo by mě jestli tato stěna nebude za použití pro hady nebezpečná. Samozřejmě bych v konečné fázi tuto stěny neutralizoval pomocí kyseliny citronové, ale i tak mám trošku obavy aby třeba nedošlo k uvolňování toxických látek do vody při rosení a nedejbože k úhynu zvířete.
Můžete mi prosím někdo dán nějakou radu nebo mi můj přehnaný strach vyvrátit. Případně navrhnout jinou metodu.
Díky moc za rady.
Změna předmětu, původně: pryskyřice (Aurifer)

jak už psali přede mnou, stačí to neutralizovat octem nebo kyselinou citronovou a pak už je to bezpěčné. Já používala epoxypryskyřici celé roky jak na terárka a voliéry, tak i na akvária...má atestaci na styk s potravinama, takže je po vytvrzení a neutralizaci pro zvířata neškodná.