Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určování

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte o nějaké aplikaci nebo publikaci co se dá sehnat v PDF, podle které by se dal určovat hmyz, plazi, pavoukovci atd. žijící na území ČR.
Děkuji

Nojo, ale pokud se chces opravdu dozvedet co presne mas v ruce za druh, tak se bez krytek, interkalarnich zilek, medialniho pole a mnoha dalsich odbornych vyrazu proste neobejdes. Jsou mraky zvirat, ktera se daji do druhu urcit treba jen za pomoci dobre lupy, nebo mikroskopu a vypitvaneho genitalu. Je pravda, ze lecos se da urcit jen podle obrazku, ale neni to pravidlem, zvlast pokud to clovek nema jeste nakoukane a zazite.