Ono ti, co chtějí něco chovem dokázat, do té kapsy sáhnou, protože si dobře uvědomují, že jiná cesta není. Zatím se mi nestalo ani u nás, ani v Hammu či jinde ve světě, aby někdo přišel, poplácal mě po rameni a řekl "hele Ty jsi mi sympatický, na vem si tuhle leoparda, anullata nebo boelenku".jelikož škudlivý našinec by za hada tisíce nedal.
Na vše se dá ušetřit, půjčit, zkrátka pokud něco chci, musím si za tím jít. A to není jen o mutacích. Ona angola, fidžský leguán, heloderma, pyxiska atd. taky nejsou a nebudou Zadara (pokud vím, tak furt jen lyžuje a s teraristikou praštil ).
Problém je, že nad tím tak většina lidí nesmýšlí. Kdybych to bral takhle, tak mám pořád jen guttaty (nic ve zlém, chovám je i nadále), však víte, co jsem tím myslel.
Na druhou stranu ať si pak nestěžují, že mají v chovech obyčejná zvířata a že se nikdy neposunou dál, že nebudou ani průkopníky chovu vzácnějších zvířat, ani neprošlechtí či se nebudou přímo podílet na nové mutaci.
A za tím vším budou muset jezdit do zahraničí, protože jezdit v ČR vystavovat takováto zvířata, která si lidé na burzách jen fotí ale nikdy nekoupí, případně přímo nějak vtipně komentují cenu aniž mají páru, co mají před sebou (viz mnou zažitá story s Abroniemi), jej záhy unaví.
Ono stačí nabízet na burze přírodní regiusky a dívat se, jak se každý podívá na cenu a popojde o pár metrů stolu dál aby koupil mimino z přírody po němž lezou roztoči, za každým okem a u nozdry má dvě klíšťata a počínající bílé skvrny po bocích, ale hlavně...HLAVNĚ JSOU O ČTYŘI STOVKY LEVNĚJŠÍÍÍ