Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj tepla a světla pro leguána

Zdravím, potřebovala bych poradit ohledně zdroje UVB+tepla a samostatného přídavného zdroje tepla do terária pro leguána zeleného.
Rozměry terária jsou ŠxVxH= 2000 x 2000 x 900 mm.
Ve zdroji výhřevu s UVB uvažuji o:
Osram Vitalux 300W
Arcadia D3 Basking Lamp 160W
UV Sun Lux 160W

Jako osvětlení hodlám použít zářivkové těleso s el.předřadníkem na 2 trubice 2x36W.

Trápí mě ale výběr přídavného zdroje tepla.
Přemýšlím o index.php. Bude stačit 150W?
Nebo máme rozmístit do terária dvě výbojky s UVB? Ale jakou watáž. (viz zdroj výhřevu)
Nemáme zkušenosti s výhřevným výkonem a tak nevím co do terária o zvolené velikosti použít.
Vím, že je tady několik vláken na podobné téma. Ale mám v tom chaos. Prosím poraďte někdo zkušený. Díky.

Ak ide o chov len 1 lega,tak ohrev by som riešil týmto typom:

http://www.terashop.cz/products-page/halogeny/hi-s pot-120-100w/
Stretol som sa totiž s "eco" náhradami a tie moc nehrejú,iba "žerú " spotrebu energie
UVB :ten Sun Lux 160 W,alebo :
http://www.terashop.cz/products-page/vybojky_s_uv/ sylvania-reptistar-uv-lamp-160w/
Radšej svietiť dlhšie slabším zdrojom,ako krátko a silnou 300 W
Kde predávajú tie 160 W Sun Luxy?

Ahoj, díky za odpověď Sun Lux 160W je třeba na http://www.svetzviratek.cz/index.php?route=product /product&product_id=26381
Na ten halogen hi spot už jsme se dívali taky, ale ty jsou nejvýše 100W - tu bych asi dala ještě do http://www.terashop.cz/products-page/halogeny/kovo vy-kryt-na-lampy/
Ta 300W osramka se mi zdá taky moc :) Takže bych spíš stejně volila 160W Sylvania či Sun Lux, pak jsou myslím ještě Solar Raptorky. Výhoda je, že u nich není potřeba předřadník.

Ja kryty nepoužívam,znižujú životnosť svetiel.V terku ich mám nastavené zo šikma dovnútra terka,aby nesvietili do miestnosti.Ak by bola 100 W málo,tak doplń ešte o 70 W.Treba to odskúšať,ale ak budú svietiť trubice 10 - 12 hod., k tomu 160 W UVB 6hod,tak tá 100 W na zvyšný čas dohreje.Záleží aká bude teplota v miestnosti kde je terko.
Dík za odkaz.

No místnost, kde bude terárium není vyhřívaná. Zatím tady mám pracovnu s PC a sedím tady v mikině :(. Dle mého odhadu je tady okolo 22°C. A co si myslíš o těch reflektorech z index.php ?
Při pořizování výbojek do tera agamám (mám jich 9) jsme se řídili watáží podle velikosti terária - vzdáleností na výhřevu, pořídíli jsme 75W výbojky - ale nic moc teplo teda - na doporučenou vzdálenost od zvířete 30 cm mají teplo okolo 38°C :) Což mi přijde málo. Používáme sun lux 70W a solar raptor 70W (ten je lepší)

Reflektory - kvôli nim som spomínal tie "eco " náhrady,ináč ok
Je rozdiel 70 W Hi spot - PAR,alebo 70 W metalhalogenid,fungujúci s predradníkom,to sú 2 rôzne typy.
Ja mám riešený teraz ohrev terka:
70 W Mega Ray - 12 hod,zdroj svetla
160 W UVB Sylvaniu -
100 W HI SPOT na ohrev.
Terko mám v rohu miestnosti a vyhreje to v pohode na 35 st.

jj, víš, já jsem se napálila doporučenými hodnotami u výbojek pro agamy. Když má být zvíře 30 cm od výbojky, a přitom není možné dosáhnout teploty alespoň 40°C, tak asi někdo něco blbě změřil. Byla jsem docela zklamaná. Takže zkušenosti jiných jsou moje hlavní vodítko pro výběr. Asi jsi toto vlákno četla . Tak raději zjišťuji osvědčené verze vytápění u chovatelů. Děkuji za Tvůj názor i zkušenosti :)

Konkrétně používáme:
http://www.robimaus.cz/cs/uv-lampy/885-lampa-uvb-7 0w-hid-spot-solar-raptor-4260142864335.html
Doporučená vzdálenost od zvířete je 50-60cm!! Při vzdálenosti alespoň 50 cm máme teplotu někde okolo 26°C :(
a v druhém teráriu je http://www.terashop.cz/products-page/slunlux_uv/su nlux-uv-70w-par38/
Doporučená vzdálenost od zvířete je 35-40cm!! tady je teplota také pod 30°C.

Abych měla teplotu, musím snížit vzdálenost na výhřevu.

Jinak, co se týče prodeje, byly obě výbojky koupeny v e-shopech, které jsou na odkazech.

Teplota v místnosti je okolo 24°C, větrání máme nahoře, obě terária jsou vysoká 86 cm. Zde byly výbojky ještě v "doporučených vzdálenostech" - tedy před snížením na výšku 36 cm u solar raptorky, na výšku 30 cm u sun lux.

Zdravím, mám tu vybojku SunLux UV 70W a chtěl bych se zeptat jestli je normální, že se Leguanovi udělají takové slabě černé fleky po těle i ocase, když pod ní leží. Mám jí cca 35 cm od Leguana aby tam měl teplotu těch 35 až 38 stupňů. Jinak žere a je aktivní jak má. Děkuji za odpověď