Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zranění hyla cinerea

večer při krmení jsem zjistil strženou kůži u jedné ze svých rosniček (hned jsem ji předělal do hygienického boxu - jen mokrá papírová utěrka na dně. Nevím jak k tomu přišla, v teráriu nemám nic ostrého. Hlavní problém je - mám jí to desinfikovat příp. čím? většina běžných desinfekcí bude asi kvůli její citlivosti na chemikálie nepoužitelná. Děkuji za odpověď

k obr.: kůži má strženou hlavně mezi stehnem a břichem, odhadem kolem 2 čtv. cm

To nevypadá jako stržená kůže. Spíš je to nějaká léze, ale o původci se takhle težko dohadovat. To přendání do karantény bylo OK. Zkus žábu vykoupat v roztoku Akriflavinu a vyhledej si veterináře, který rozumí obojživelníkům. Bez něj to asi nevyřešíš.

Sem na TP chodila svého času rosnička01, která je údajně specialistka na nemoci obojživelníků. Zkus ji kontaktovat.