Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe guttata - užovka červená -prosím o pomoc při určení barevné mutace

Moc prosím najde se dobrá duše,která mi poradí s barevnou mutací u mých užovek červených...Ta bílá by měla být Snow (het) Amelano - má jednoho rodiče prý Snow a druhého Amelano a u druhého si vůbec nevím,hledala jsem na netu podle fotek a asi tedy Hypo-Okeetee. Jsou to názvy opsané z netu,tak se mi prosím nesmějte,pokud mám napsáno špatně.Ráda bych si našla jak budou v dospělosti vypadat...A také jestli někdo ví,jaká by mohli mít mláďata,pokud se nám podařil páreček,což by údajně měl,ale znáte to...Děkuji

P.S.-bílý je malounko zašpiněný,tak se omlouvám,rád hraboší :)

Ta bílá je snow, snow het. amelano neexisuje, ale to je jen detail. Ten druhý je dle mého klasika, otázka je jestli je hetero na amelano či anery, nebo na oboje aby z tohoto páru vznikla jiná mláďata než jen samé klasiky. Takže by bylo fajn zjistit rodiče toho klasika.

Děkuji za odpověď, u SNOW mi pán na otázku rodičů odpověděl takto SNOW/AMELANO a u KLASIKY tedy vím jen jednoho rodiče a to AMELANO.Pokud tomu tedy dobře rozumím,tak v dospělosti budou vypadat takto viz odkaz 1 a 2 a jejich případná mláďata viz odkaz 3. Bílé mít spolu tedy nemůžou? :( díky

http://www.tweetysroom.estranky.cz/fotoalbum/hadi/ uzovka-cervena/klasik-2.jpg.-.html

http://www.elaphe-guttata.estranky.cz/fotoalbum/mo je-guttaty/1_0-elaphe-guttata-snow-het-striped

http://www.elaphe-guttata.estranky.cz/fotoalbum/mo je-guttaty/0_1-pantherophis-guttatus-amelano-_het- snow-stripe/

Rodiče SNOW a Amelano nemůžou mít mláďata SNOW. Od těch zmiňovaných rodičů by všechna mláďata byla AMEL het anery.

U KLASIKY dejme tomu že rodiče byly NORMAL(tedy KLASIKA) a AMELANO = KLASIK het amel.

Jestli budete v budoucnu pářit Vaše užovky, tak výsledek bude takový:

Polovina mláďat budou AMEL het anery a druhá polovina budou NORMAL het amel, anery

Chtělo by to vědět s jistotou, od pohledu Vám nikdo neřekne zda-li je ta KLASIKA het na něco.

Kontaktujte prodejce.