Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov Křepelek

Dobry den, nevim jestli to sem patri, ale rada bych si poridila krepelku cinskou nebo japonskou, cinske se pry daji chovat doma, ale nejsou tak dostupne jako japonske. Chtela jsem se zeptat, jestli se da chovat doma i krepelka japonska a jestli muze byt samicka treba sama na ochoceni. Dekuji

chov jakéko-li křepelky sólo je TÝRÁNÍ
čínské - chov v páru,při slušném zacházení zkrotnou, ale žádný mazlíci to nejsou, navíc bývají "plašani", hlavně v noci se lekají a naslepo vystartují, že se mohou i zabít, proto bývá rozumné (pokud nejsou v prostorné voliéře) mít měkký strop třeba z molitanu, nebo síťoviny (to platí pro klec) min 120š x 60h x 50v
a klec menší výšky, aby nenabraly "rychlost"
jsou schopny sami vysedět mladé, které jsou ve velikosti cca čmeláka a jsou kouzelný :-)- větší šance na odchov je ve voliéře
japonky chov 1,3 - 7 ,nebo jen holky bez kohoutka, pak stačí i jen 0,2
chovají se hlavně na vajíčka v drátěných koncentrácích, pak potřebují teplotu alespoň 18°a víc + krmení pro nosnice, po kterém je ovšem "puch" jak ve slepičárně
lze je i chovat a krmit normálně, ovšem množení jen v líhni
jsou to nejlepší nosnice na světě (v poměru těl. váhy/produkci vaječiny)
oba druhy potřebují grit a jemný písek na popelení

Chov dvou samic se u japonek nedoporučuje, jedna je dominantní a druhou utlačuje. U víc ptáků je předpoklad, že se agrese rozprostře a nebude to pro jednotlivce takový záhul. Já choval 4 samice, pak se to nějak redukovalo až zůstaly dvě....no jedna začala tu druhou škubat, tak šly obě pod nůž.
S tím smradem je to každopádně pravda, měl jsem je přes zimu v koupelně aby kvůli chladu nepřestaly snášet a stálo to za to:D Never more'