Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potkan...

Dobrý den..!
Potřeboval bych od Vás poradit. Od někoho,kdo máte s chovem potkanů už nějakou zkušennost. Pořídil jsem si potkana od chovatele. Potkan je na pohled zdravej,jí,pije. Co mě ale trápí je,že polehává v rohu klece. Když ho vytáhnu na sedačku,tak pobíhá a je čilej. Dočetl jsem se,že jako jedinec strádá,tak dostal kamarády. Proběhla nějaká výměna názorů,ale jinak jsou v pohodě. Prvotní potkan ale stále polehává v rohu klece,kdežto ostatní dva lítaj a jsou daleko aktivnější. Nevíte tedy čím to může být..? Děkuji za Odpověď Cinádr

Má tam nějakej domek? Květináč - misku s kouskem uraženým jako vlez, to je ideální, to nezničej a dá se to umejt. Kdyby ho měl, strávil by v něm většinu dne spánkem. Když ho vyndáš, běhá, protože mu nic jinýho nezbývá.
Jinak samozřejmě je to kus od kusu, každý zvíře je jiný.
Jak je máš namíchaný? Ideální by byly tři samice, ale i tak se časem můžou posekat.

Tož, je to lenochod. Může být klidně i starší, ve zverexu se málokdy dozvíš reálnou informaci o věku zvířete a může být drobnější a starší... ;-)
Tři samci, to by mě asi děsilo. Vždycky jsme měli 3 - 4 samice a i tak se nám jednou stalo, že jedna byla čůza kousavá a šla do světa. Hadry mají ale obludy rády, nejlepší bylo, když si jednou v noci nějak podaly bok přehozu přes papouška, krásně ho uhlodaly, nějak vtáhly do klece a do rána měly luxusní bydlení... :-D

Abych řekl pravdu bylo nám to i doporučeno. Samci jsou prý klidnější a lepší na mazlení. Než jsem si je pořídil přečetl jsem si několik článků a instrukcí od chovatelů. Pořídit si samce jasná volba. Jen jsem je chtěl mít nepříbuzné a jinak barevné. Což se mi podařilo,ale jak jsem psal,u toho prvního chovatel netrefil věk. Je starší a fotky z článků nasvědčují tomu,že je tak ještě o měsíc starší jak ty dva.