Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvarijní silikon

Dobrý den,

potřebuji použít uvnitř terária akvarijní silikon. Můžu hned po použití vrátit zviřata zpět do tera, nebo ho musím nechat nějakou dobu vyvětrat? jesti ano, jak dlouho? Dík

Záleží předně na tom, kolik silikonu vůbec chceš použít. Pokud potřebuješ jen něco přilepit a nechceš nebo nemůžeš zvíře vyndat ven, tak to vůbec neřeš a nech ho vevnitř. Maximálně se nějak postarej, aby se zvíře nenabořilo do toho silikonu, dokud je ještě měkký na povrchu, to jest tak do hodiny. Ocet není smrtelně jedovatej. Ideálně zkus větrat otevřením dvířek, nebo nějakým foukáním třeba nastudeno puštěným fénem pokaždý když si vzpomeneš dokud se to trochu nevyvětrá, to je pár hodin. Co taky dost pomůže je občasné porosení - prostříkání toho silikonu i vzduchu v terárku najemno nastaveným rozprašovačem. Jednak to zlepšuje rychlost tuhnutí jednak to stáhne ten zápach ze vzduchu. Ale jak říkám ocet není moc toxický, jen nepříjemný.