Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka sedlatá - je to zimování?

Dobrý den,
na burze jsem si koupila odrostlejší Korálovku sedlatou. Při umístění do terária, ve kterém jsou 2 světla, mi do jednoho z nich zalezla a obmotala se kolem objímky. Je tam již několikátý den a stále nechce vylézt. Zkoušela jsem jí hodit myšátko a nic. Může to být nějaký její "vlastní impulz" k zimování nebo má jen prostě ještě obavy z nového prostředí?
Velice děkuji za radu či odpověď.

Dobrý den,
myslíte, že had zimuje u zdroje tepla (žárovka)?
Takže logicky z toho plyne, že o zimování se nejedná.
Udělal bych několik následujících věcí:
1. hada bych ze světla vyndal a zkontroloval jestli je živej a neuvařil se v tom světle, nebo jestli nemá spáleniny
2. Po vyndání hada bych zajistil to světlo tak, aby do něj už had nemohl vlézt.
3. Zkontroloval bych, a případně upravil, pomínky v teráriu. Jako je dostatek úkrytů, teploty, vlhkost.