Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alexandr Malý

Dobrý den mám prosbu s Alexandrem malým, kterého jsem si vzal od dárce, který se ho zbavoval. Chci se zeptat jsou mu cca 2 roky, je dost upnutý na neživé věci, to jsou míčky a vysavač. Jakmile se k těmto věcem přiblížím, jsem terčem útoku. Snažím se nějak nezasahovat ale občas se musím ohnat, protože jinak štípe až do krve a klec. Když si klepu do postele vadí mu to a útočí...Takže klec. Jediná věc kdy je spokojený je na zapnutém vysavači, který pak nemůžu odnést. Snažil jsem se brát rad a volat jsi ho pokaždé ho pochválit a dát mu třeba pamlsek. Je puštěný hned jak ráno vstanu a do večera má svůj prostor. Po celém bytě jsem namotal lano, aby mel svůj prostor. Není nějaká rada jak jeho lásku dostat k živým bytostem ? Nebo mi poradit co dělám špatně ? Předem moc děkuji za odpověď.

Jsou jako malé děti, zkuste mu dát méně prostoru a často si s ním povídat když je v kleci, musíte ho socializovat,to znamená nedát mu ve dvou letech k dispozici celodenně celý byt, prostě se musí naučit že vy jste jeho nejlepší kámoš, takže zezačátku moc nerozmazlovat, pokud nejste doma měl by se alespoň trošku nudit a tím se naučit na vás těšit... Jen se to nesmí přehnat, pokud je jim moc smutno dokáží se i sebepoškozovat až zmrzačit, či dokonce zabít, ale to poznáte už kdyby si začal nadměrně trhat peří. Hodně štěstí, bude to stát trochu námahy.

Není zač, oni jsou totiž velice inteligentní a pokud vy se můžete strhat abyste mu ve všem ustoupil, tak toho bude prostě využívat, není dobré používat tresty, měl by spíš za odměnu dostat volno... postupem času už to nebude třeba. Jen to vypadá že si myslí že je teď pánem on a to se musí otočit. Pak jsou z nich sqelí a věrní přátelé. My jsme taky měli Alexandra malého, ale jednou buhužel snědl nějakou jedovatou kytku, když byl na hlídání u tety a umřel:x::.( .