Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekončík noční :)

Dobrý večer,
Mám doma tři gekončíky noční samec viz příloha.
Samice jsou obě dospělé, ale sameček je mladší. Připustila jsem samce před 14 dni.
Sameček hned běžel za samicemi a vrtěl ocasem :) Samice na něj nijak nereágovali. A když ano tak ho zlehka kousli :/
Pařit sem je ještě neviděla. A vejce také nenakladly samička sice klade vajíčka až po 3 týdnech.
Je možné že je sameček ještě mladý??

loading...

A ještě bych mela dotaz doma mám gekony noční dvě samice a jednoho samce. Samec je trošku mladší než samice. Když sem ho připustila hned vrtil ocáskem a běžel za samicemi ale pářit sem je ještě neviděla ani nenakladly vejce. Čím to může bít? :/

Ale no tak, Adélko, stačí jednou...

Je to podle mě hlavně v tom, že gekončíci se páří až v březnu. Aspoň teda ti, co jsem zatím zažila - dřív jak poslední týden v únoru nezačínali - samice jsou receptivní tak do května...

Tim to podle teda urcite neni, me uz se gekoncici pari. Podle prilozene fotky, se neda poznat jak velky. Vzdy pri koupi noveho zvirete je dobre dat ho do karanteny. Zimovana zvirata jsou vice sexualne aktivni, ale myslim, ze by samec mohl parit i bez nej, ale nemam s tim zkusenosti. Na zimovani jeste neni pozde, staci mesic.

Je fakt, že mám zkušenosti jen s několika málo generacema po přírodě (ale zase jich bylo mnohem víc jak jedna skupina), tak nevím jak s těma x týma... Ale samci se páří normálně bez zimování (i ti z přírody). Rozhodně bych spíš než je zimovat a dělat jim v tom bordel raději počkala, jestli se nezačne pářit později.

Dobrý den chtěla jsem se zeptat už rok mám pár gekončíku nočních samice má asi 2 a pul roku a samec tak 6 let . Teď na vánoce jsem dostala další 2 samičky ... ale nevím proč už minulý rok jsem neměla odchov .. samička nekladla a neviděla jsem ani samečka že by se o to pokusil .. nevíte čím to může být ?

Tak samice mají 22g (ta ma regenerát ocásku a roste pomaleji jinak by měla taky už těch 39g) ,39g a 47g . A ještě jedna věc... samečka mám nejdéle ale nestalo se mi nikdy za ty roky,že by byl v zákálu už celý měsíc :( .Normálně žere a všechno co dělají samičky ale nikdy seběhal za samicí.

A ta s 22g je ta původní, co s ním byla celou dobu? Protože i na zvíře s regenerátem je to málo. To tu váhu nevysvětluje. Zvážila bych, jestli takovou samici pářit... minimálně pro letošek.

Takže pokud je to ona, tak bych zkusila počkat tak do dubna, jestli nezačnou snášet. Pokud ne, tak může být problém u samce - mohl mít úraz hemipenisu, nebo nějaký další problém.

Zimováním to podle mě není - když zvládnou páření bez zimování původní gekončíci z přírody, tak to zvládnou i ti domestikovaní.
(A co znamená v zákálu?)

Popravdě mi nepřipadá úplně v kondici (podle mě by mělo být tak starý zvíře mohutnější, zvlášť samec). Dala bych mu do terárka krabičku s vlhkým substrátem, aby si tam mohl vlézt a dosvlíknout se. Pokud nehubne, tak snad to bude jen vlhkostí.
Vitamíny předpokládám dáváte?

Vzhledem k tomu, že je to barevná mutace, tak už tu bylo nějaké vlákno s problémy s pářením -
http://tera.poradna.net/q/view/183208-gekoncik-noc ni-problem-chovu

No, váhově to nezní špatně, ale ta zvířata na to přinejmenším nevypadaj...

Tak počkejte a uvidíte, jestli letos páření bude. Jestli byl ten samec loni hubenější, tak to je jedna z možností, proč se o nic nepokoušel...

Tak mě napadá, náhodou nevíte, jestli se už někdy pářil - nebo z čeho plyne jistota, že je to samec?

Tak to už jsme tu řešili. Na tak starý zvíře nevypadá (výživovej stav nebude až tak dobrej), mohl mít úraz hemipenisu nebo je prostě z nějakýho důvodu neplodnej (nevím jak je to s genetikou mutací). Ale když se nám páří gekončíci přes 15 let starý, tak nevidím důvod, proč by 6letej neměl. Na gekončíka je to ještě junák.

Nevypadá, že by byl vyhublej - ale co to má na pravým boku na bouli? Nebo nějak zkresluje fotka?

Fakt bych ještě počkala, moji se ještě nezačali pářit... Jsou spolu krátce, pokud není vyhublá samice, tak je podle mě velká šance, že k tomu ještě dojde...