Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gutka a 70% vlhkost?

Zdravím všechny, dnes jsem byla na exkurzi z známé, co si pořídila gutku a je z toho úplně nadšená. Jenže k mé hrůze měla gutka v terku termo i hydrometr, teplota 26-32°C, ovšem vlhkost 70%. Má ji na vlhké rašelině a rašeliníku, prý ji to poradil pán, od kterého gutku kupovala. Je to normální? Nechytne gutka nějakou plíseň nebo něco?

Děkuji.

vlhkej nebo mokrej podklad je špatně a 70% je každopádně moc....substrát nasucho,a rosit občas nebo vůbec a držet vlhkej kout....
jen pro upřesnění-pokud tím "hydrometrem" myslíš Hygrometer od fy. Exo Terra nebo podobný, tak těmhle přístrojům se nedá vůbec věřit....dost jsem jich testoval,a rozpětí mezi 10 kusy je i přes 50 %