Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán "ochrnutí"?

Dobrý den,
projela jsem tu všechny dotazy a odpověď na mou otázku bohužel nenašla.
Začala to u nás "ochrnutím" zadních končenit a ocasu. Ten den jsem hned (v sobotu)
volala veterináři, který mi říkal, že jestli někde spadla a bude porušená páteř, je to špatný. V pondělí jsme s ní hned jeli a veter. jí píchl nějaké vitamíny (B,D a to třetí nevím - vápník?) a máme jí sledovat a v pátek přijet na kontrolu. Od té soboty nám nežrala, tak prý by se to mohlo po těch vitamínech zlepšit. Nic se nelepšilo. V pátek náš veter. volal nějakému známému, který má na starosti plazi v ZOO. Sám tvrdil, že si nebude hrát na hrdinu, že fakt neví, že se musí poradit. Poradil mu, že by mohla mít snůšku, což se také potvrdilo. Poslal nás na kliniku, kde s tím mají zkušenosti a tam nám jí vzali hned na operaci. Naštěstí jsme to prý podchytili včas a vše proběhlo bez problémů. Nechali si jí tam do druhého dne, abychom jí zbatečně 40 km nepřeváželi.
Veter. na klinice říkal, že to "ochrnutí" může být tím, že folikuly tlačily a že by se to časem mělo zlepšit. Od té doby (od minulé soboty) žere normálně, ale problém je v tom, že se nevyprázdní. Opět jsem volala na kliniku a veter. mi říkal, ať zajedem k našemu veter. pro glukolaktozu? - názec přesný nevím, ale náš veter. hned věděl. A ještě jí stříkl něco do zadku. Ale stejně to nepomohlo, tak jsme tam dnes byli znovu.
Tak uvidíme - zatím si jen 2x prdla:)
Přijde mi, že tlačí (třeba ve vaně), ale jak nemá cit v těch nohách a ocasu, tak to prostě nejde.
Jinak je čilá, Když jí dáme ven, tak leze (teda kolíbe se, ale leze). Dokonce i třeba vyleze sama na sedačku. Ale v terárku po větvích nevyleze.
V těch zadních nohách citlivost má, občas s nima pohne, ale když leze, tak je nepoužije. Každý den s ní cvičím (po poradě s veter.)
Ob den jí pícháme antibiotika a teď ještě stříkáme do tlamy něco na to vyprázdění.
Nesetkal se prosím někdo s takovou situací?
Samice: 7 let
Terárko. 180 výška, 120 šířka, 70 hloubka.
Podestýlka: lino
Zářivka UVBreptigo + infra lampa hitglo
Jídelníček: zeleninový mix v zimě (listy kedlubny, hl. salát, mrkev, rukola, polníček, 2x týdně jablko.
V létě převážně pampelišky s mlíčáky.
Za případné odpovědi předem děkuji.

Nene, hrb žádněj neměla. Ale zdá se nám taková trochu stočená k jedný straně. Že se od tý operace nenarovnala. A včera, když jsem s ní cvičila, tak chvilku ocas úplně uvolnila a jednou s ním hýbla.
A krmení jsem psala v původním příspěvku ( listy kedlubny, sálát, rukola, polníček, mrkev, 2x týdně jablko)