Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius Vlhkost x větrání

Dobrý den
mám docela problém udržet nějakou rozumnou vlhkost u regiusky

Mám terárko 100x50x50 jako substrát sem použil piniovou kůru a větrání mám na boku 5x40cm a na stropě 10cm po celý délce terária.
V místnosti kde je terárium se topí klimatizací a tudíž tam je vlhkost hodně malá cca 30-40%

problém je, že i když večer rosím tak během chvilky co se ráno zapne žárovka vlhkost se srovná na stejnou vlhost jako v místnosti.
zkoušel jsem i lehce namočit substrát ale to taky nepřineslo žádné extra výsledky.

jěště mě napadlo namočit substrát výrazněji ale to si zase nemyslím že by bylo úplně vhodné pro regiusku

a teď jsem narazil na to, že bych zalepil část větrání ale zas nevím aby to zase potom nevětralo málo

takže otázka asi je jak moc regiuska potřebuje větrat?
případně nějaké jine řešení?

Ten starej je bez diskuze na dvě věci a ten novej nevím, já mám u hroznů něco podobnýho (nějakej noname s bezdrátovým čidlem) a taky to není vrchol přesnosti, ale jak píšou přede mnou když se dobře svléká tak to neřeš. Jo, dobrá rada - nech tam jenom teploměr a vlhkoměr dej pryč, ať tě neznervozňuje...:-)