Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Phrynohyas resinifictrix

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je možné (popřípadě někdo ví kde přesně) někde v JMK zakoupit v obchodě Phrynohyas resinifictrix (rosnička včelí/harlekýn), nebo je nutné sehnat tuhle žabku spíše přes chovatele. O její koupi zatím jen teoreticky uvažuji, četl jsem že je to často chovaná, nenáročná žába. Jen mi nepřijde jako časté zvířátko ve zverimexech. Za odpovědi předem děkuji

Jo, jo, určitě je to cenově výhodnější. Navíc je u těhle žabek dobré jich mít víc - potřebují totiž dost velký prostor a mít velké terárium s jednou, byť atraktivní žabkou... Od chovatele jde obvykle koupit i víc mláďat najednou za slušnou cenu. Nabídl bych, ale už půl roku mi stávkujou a nesnášej. Samci kvákaj v nádržce jak šílený a samice na ně bez zájmu čučí z větve. Loni se mi jich podařilo odchovat spousty a od května ani jedna snůška.

A myslíte si, že by do začátku byla lepší než výše zmíněná rosnička raději kuňka východní? Ta je prý pro začátečníky nejlepší, navíc aktivní přes den. I když je pravda že rosnička včelí je mi taková milejší a hezčí. A taky ty kuňky prý vylučují jedovatý sekret na který jsou sami citlivý, takže je nutné častější vyměňování vody v terárku. Nevíte jak asi často?

Ty jsou zase trochu o něčem jiném - vůbec nešplhají, takže terárko spíš nižší, výměna vody závisí na poštu kusů a velikosti nádrže. Určitě ale taky chovat ve skupině, ne jednu. Já jich mám šest v terárku o ploše asi 65x40, většinu zabírá voda, souš tvoří dvě velké keramické misky pod květináč s akvarijním štěrkem a mechem a kůrou a několik velkých kamenů. Vody tam mají asi 4 cm. Zhruba jednou za 14 dní odčerpám a vyměním asi dvě třetiny vody, jednou asi za dva měsíce to vyndavám a čistím celé. Co se týče žabek pro začátečníky - pokud jim poskytnete co potřebují, nejsou ani rosničky ani kuňky nijak zvlášť náročné. Jinak i kuňky jsou aktivní spíš večer, ostatně asi jako většina žab.