Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klapavky akvárium

Dobrý den, mám tři klapavky ve věku cca půl roku. Doteď jsou v plastovém boxu, který je prostorný a obsahuje jen spoustu kamenů, osvětlení a topítko, které vyhřívá na 26 stupňů. Vodní sloupec cca 4 cm. Myslíte, že už je potřeba nasadit filtr, substrát a zvýšit o něco vodní sloupec? Děkuji...

ale já bych želvy v plastovém boxu nikdy nechovala

A důvod? Těm želvám je uplně jedno, jestli jsou ve stejně zařízené skleněné ubikaci nebo plastboxe, pokud tam mají vše co potřebujou.

Já mam všechny menší želvy v plastboxech, je to podstatně praktičtější a líp se to obsluhuje než skleněná akvárka.

jak jsem říkala, to je jen můj osobní pocit, vím, že hodně lidí je takhle chová, ale myslím, si, že když jsou v akváriu, tak se rychleji osmělí, naučí se vnímat okolní ruch, který je a nebát se ho. A hlavně když příjdu k akváriu, jenom třeba projdu hned jsou u krmícího místa a čekají, máchají, že bude krmení......vím, že akvárko není nutností, ale přijde mi to daleko lepší....opravdu jen osobní pocit, ale plastový box neodsuzuju, jen bych do něj svoje miláčky nikdy nedala.....

Tak, teď mě asi roznesete na kopytech.
Klapavku jem si koupila v době kdy nebyl internet, protože mě šíleně okouzlila a já si ji hned ze zverimexu odnesla domů. Prodávající mi sice řekl, že by měla mít souš, aby mohla vylézt, jenže já doma neměla nic jiného, než menší akvárium s rybičkama. Upozorňuji, je to už dost let. Tak jsem tam milou klapavku dala. Docela spokojeně tam plavala. Já celou noc nespala a chodila se dívat, zda se netopí. Do rána vypadala klapavka docela spokojeně, v klidu plavala a chodila po dně. Tak jsem ji tam nechala cca týden. Po týdnu jsem jí připravila jiné akvárium s méně vodou a souší a přestěhovala ji tam. Jenže vypadala nešťastně a jako by začala šednout. Tak jsem ji vrátila zpět a byla strašně spokojená. Po roce jsem k ní přikoupila další a tak spokojeně žili cca 8 let. Akvárium se čistilo asi tak často, jako když chováte rybičky. No rybičky tam po určité době nebyly, i když se vždycky nějaká ta samička zachovala a měla mladý (živorodka,) tak za chvíli zase skoro vše zmizelo.
Potom jsem je musela prodat.