Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekoncik nocni nezere ctvrt roku

Zdravim,dokazete mi poradit? Muj gekon zije v terarku sam,je to samice,byl ji ted rok a uz mi nezere 3 mesic..je v terarku 50x50x50cm,ma tam jeskynku,topnej kaminek,zarovku,2terasky a kolem 26 stupnu. Drtila jsem mu i s vitaminama cvrcka a nevim jak ho mam nakrmit,neco jsem malicko do nej vecpalla ale nasilim coz mi je dost proti srsti:-/ mate nekdo nejakou zkusenost? Nevim si uz rady,diky za rady!

Krmit násilím je nesmysl. Hoďte sem fotku terárka... 26°C je dost málo - chtělo by to možnost vyhřátí na 35, nebo aspoň celkovou teplotu kolem 28°C (kolik W má žárovka?).

Když gekončík nežere, tak musí mít důvod. Vydrží sice bez žrádla poměrně dlouho, ale tři měsíce je hodně.

30W? to jsou jen úsporky ne? Máte klasickou žárovku nebo úsporku?
Chce to proměřit teplotu pod žárovkou/na výhřevném místě. Když čtu topný kamínek, vybavím si cosi o velikosti asi tak 15x15 - což podle mě není nic moc - zvlášť jestli máte blbě umístěnou nebo slabou žárovku.
Topit 24h je nanic, jestli stejně nemá možnost se pořádně vyhřát.
(Mimochodem, jestli máte fakt úsporku a topnej kámen týhle velikosti, tak je gekončík v podstatě při pokojový teplotě. S touhle rychlostí reakcí gekončík dřív chcípne, jestli nežere čtvrt roku.)