Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení želvího stolu

Ahoj všichni,

chci koupit malou želvu zelenavou. Zatím mám pro ni připravený želví stůl o ploše 65 x 45cm (myslím, že by jí to minimálně v prvním roce mohlo stačit). Zajímá mě, jestli je nutné použít výhřevnou žárovku, osvětlovací i zdroj UV.
Případně jestli mi můžete nakreslit, jak tělesa rozmístit do plochy.
Děkuji za odpovědi.

Obecně je hlavní, aby měla želva kam zalézt, když jí bude horko, tudíž by rozmístění mělo být takové, aby měla želva místo kam se bude chodit vyhřívat a pak místo, kam se může schovat a schladit. U výhřevného místa by ideálně mělo být UV, což lze docílit tím, že se použije výbojka, která dává UV a zároveň dostatečně hřeje, nebo že se dá výhřevná bodovka a těsně vedle ní nějaký zdroj UV.

Tady je dole hezký příklad želváckýho stolu - uplně dole na stránce.

http://www.euzelva.cz/clanky/zelvy-chovne-zarizeni -terarium-akvarium-zelvi-stul.html