Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké antibiotika u obojživelníků??

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, jaká antibiotika se dají používat u obojživelníků - přesněji rosnic? Mám tu jednu žabičku, která má hodně poraněný čumáček a jestli nám podle paní doktorky nezabere koupel ve vodě+hypermarganu, nebo vodě+zrníčko soli tak se bude muset nasadit ATB. Má to poraněné opravdu hodně, teď se jenom bojím, aby mu to nezačalo hnisat. Jinak je čilý a normálně žere. Předem všem děkuji za reakce.

U žab se dají používat tytéž ATB, jako u plazů. Já na poraněné obojživelníky používám Ciprinol (Ciprofloxacinum)- kousek tablety se rozdrtí a rozmíchá v troše vody, ve které se žába vykoupe tak, aby se omyla ta ranka. Sůl naopak té žábě vůbec nedávejte !!