Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosba o určení žabky

dobrý den, přinesl jsem si spolu s orchidejí (původ botanická zahrada) dvě žabky. umístil jsem je zatím do teraria pro vlhkomilné orchideje. pomohl by mi prosím někdo s určením?
koupil jsem jim pro jistotu mražené komáří larvy. ale nevypadá, že by se na to vrhaly.

fotky jsou zde:
zabky

děkuji

petr turecký

Z těch fotek není nic moc poznat, vypadá to na nějaké létavky nebo bezblanky (tropické rosničky) ale blíž si netroufnu určit. Mraženýma komáříma larvama je neuctíte, kupte jim menší cvrčky a volně je tam pusťte- kořist se musí hýbat, jinak ji nepřijmou.

buď dát žabky do nějaké těsnící ubikace, nebo je lépe nechat někomu, kdo bude vědět, co s nimi...jiná možnost není. Žabám (krom hrabatek, rohatek atd) moučné červy vůbec nesmíte dávat, neumějí je zabít a polykají je živé, takže jim živí červi obvykle perforují trávicí trakt.

díky, málem jsem jim včera koupil moučné červy... možná bych zkusil nějakou malou mušku nebo pavoučka?? připadá mi jinak, že podmínky v mém terariu jsou velmi dobré - nakonec - kde se daří vlhkomilným orchidejím - mělo by se dařit i žabkám...orchideje potřebují kvalitní vodu, vhodnou teplotu etc..
foto teraria:
zabky

děkuji všem za rady!
myslel jsem, že cvrček může utéct skrz šoupací část terárka. jinak terárium je koupené ve zverexu jako terárium - takže je profesionální... žabky mají délku kolem 1cm, tak jsem myslel, že toho tolik opravdu nesní.

Pokud vám mezera mezi šoupačkami přijde moc velká, tak ji prostě ucpěte- nechte si ustřihnout akvaristickou hadičku akorát na délku té mezery a nacpěte ji do ní.

žabky mají délku kolem 1cm, tak jsem myslel, že toho tolik opravdu nesní

Ono to je obráceně- čím menší žabka, tím více drobné kořisti a častěji musí sežrat, protože má rychlejší metabolismus než větší druhy a také nemá skoro žádné tělesné rezervy.