Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varan stepní

Dobrý den chtěla bych poprost o radu.Pořídila jsem si varana je to 7 měsíční mládě má cca 25cm a vypadá zdravě.Mám ho 3 den vypadá vyplašeně a nežere.Pán od kterýho ho mám říkal že žere vždy po vyprázdnění což bylo včera poté co jsem ho vykoupala ale potravu mi stále ignoruje.Nabízela jsem mu zatím holata a kuřecí vzhledem k tomu že byl na to od pána zvyklý.Terárko má 100x50x50 má tam Exo Terra Repti Glo 5.0 Compact Lamp 26W a jednu žárovku kuli teplu.Přez den mu tam udržuju teplotu okolo 40 a v noci okolo 22stupnů a jednou děně stříkam písek kuli vlkosti.Má tam misku z vodou a jako podloží písek.Myslela jsem že se mi po vyprázdnění nažere ale asi je ještě vystrosovaný nebo nevim děkuji za radu co bych ještě mohla udělat aby se nažral.

Taka celkom podstatna vec. Na konci prispevku pises, ze je este asi vystresovany. Myslis, ze to kupanie mu pomaha odburavat stres? Naco ho vobec tahas von? A to neberiem do uvahy to, ze je to pustne zviera, takze kupanie a kazdodenne rosenie je blbost....
Stepaci potrebuju poriadnu palavu a UV. takze to RG je slabe, chcelo by to poriadne svetlo, pod vyhrevom kludne aj o nieco viac ako tych 40. A halvne dat mu cas a POKOJ.

Ahoj što éto "nevím kolik ale terárko se mi zdá vyhřáté dost..." nemáš teploměr?možná je vyhřáté CELKOVĚ!! opravdu dost=špatně.Potřebuje se fest napařit(pod zdrojem)ale s možností ustoupit do chladnější zony.Nedělat mu tam bažír stačí lehce narosit nebo miska s vodou.K žraní nějakej bere hned nějakej si dá načas hlavně ho nezkoušej nacpat násilím.

Co je "savan" teda fakt nevím, rád se nechám poučit. K tomu rosení: synovi se stepák blbě svlékal, ale rosit celej prostor každej večer mi přišlo jako blbost, tak jsme dali do úkrytu rašeliník, kterej udržujeme přiměřeně vlhkej a je po problému. To RG 5.0 je určitě pro něj málo, přinejmenším 10.0 26W a až vyroste a půjde do většího, tak určitě výbojku.

Ahoj, před měsícem si kamarád pořídil taky mládě stepáka. S ocasem cca 40 cm dlouhý. Věk neznámý. Umístil ho do terárka 70,40,40. Pod zdrojem má možnost vyhřátí na 45C, nejchladnější kout 26C. Má tam i topný kamen. Světlo zajišťuje zářivka Solar Raptor T5, tuším 38W. Podklad písek, v jednom rohu rašelina, kterou udržuje neustále vlhčí. Každý večer porosí celé tera. Umístil do tera i vydlabaný kmen, který varan hodně využívá k odpočinku. Potravu začal přijímat po 4 dnech, sarančata a cvrky obalené ve vitamínech. Po pár dnech jsme sehnali šváby a varan je honil po teráriu jak divý a vzal jich osm. Po dalších pěti dnech už dal dvě holata. Vypadal dost hubenej, když jsme ho dovezli, ale už se pěkně spravuje.

hlavně pozor na to jak se začne spravovat,jsou strašně náchylný na tloustnutí,zkus si najít fotky z volné přírody-jsou to poměrně štíhlí varani oproti těm cvalíkům z domácích chovů,jsou potom sice méně přátelští než nacpaní,přežraní cvaldové kteří se povalují v náručí svých vrahů