Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Veleštír - určení druhu

Ahoj kamarádi,
je to cca dva měsíce, co mi matka přivezla od známé dva dospělé štíry. Její syn je už nechtěl chovat a pravděpodobně se o ně nestaral jak by měl, byli celí zmrzlí, špinaví a hladoví. Spoustu sem toho přečetl na internetu, ale mám nějaké nejasnosti, s kterými bych potřeboval poradit. V první řadě jde určení druhu. Byli mi přivezeni jako Pandinus imperator, ale přišli mě spíš jako některý z druhů rodu Heterometrus. Prosím poraďte někdo druh a popř. jak se dá určit. Asi to přesahuje mé kompetence, ale já mezi nimi nevidím rozdíl. Chtěl jsem i určovat pohlaví, ale ta podvyživená chudinka musela být celou dobu těhotná, včera porodila devět mladých, takže mám pohlaví určené na 100%. Tím se dostávám k druhému dotazu. Jak dlouho po porodu jí mám dát saranče, je to už 14 dní co žrala naposled a trochu se bojím aby mi neslupla prcky. Můžu jí tam hodit krmení? Neudělá saranče nic mladým nebo nevyplaší matku a ta pak neublíží dětem?
Předem děkuji za jakýkoliv příspěvek:-) a omlouvám se za špatnou kvalitu fotek...Jerry

loading...

Vypadá to na nějakého Heterometra,teď se hodně vozili importy H.petersi...určit je do druhu je myslím skoro nemožné pro laika.
Samici nech v klidu,nekrm...až mláďata slezou,dej je zvlášť a samici pak zkus nakrmit. 14dní hladovky není pro štíra vůbec žádnej problém, navíc samice s mladýma stejně nežere. Jen by ji to vystresovalo a tím spíš by mladý sežrala...
Je lepší oddělit i toho samce,pokud je máš spolem...ať má co největší klid...:)

Dnes mě to nedalo a na samičku sem se podíval, z původních cca deseti mláďat má na hřbetě tři a čtvrtý zrovna žrala...mám jí ty 3 odebrat ze zad pinzetou zvlášť do krabiček už po 9 dnech od porodu aby je neschlamstla taky nebo to mám nechat na přírodě a instinktech a čekat jestli nějaký přežije dokud nesleze samo??

Já bych skusil jednoho oddělat-vím sice že 9 dní je málo,ale mládata by měla slézt sama,takže zkus jednoho oddělat a když ty dva sežere tak zkusíš zachránit jednoho a když umře ten jeden tak bud ty dva na zádech samička sežere nebo se zamyslí a ty dvě mládata donosí..Nic víc mě nenapadá..Zase nejsem na štíry takový expert,ale skus samičce ještě skusmo předložit třeba cvrčka,když odmítne tak to už nech na ní..