Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Geochelone elegans

Zdravím,
mám takové dilema a nedokážu se sám rozhodnout, a proto bych Vás rád požádal o pomoc.
Vždy jsem toužil chovat Geochelone elegans, ale jak asi víte, v ČR není moc odchovů. Našel jsem si teď jednu slečnu v zahraničí, která by mi prodala 4 mláďata. V přepočtu na naše peníze by jedno vyšlo cca na 2500 Kč.
Jenže se dost toho bojím. Stavil bych se pro ně osobně, ale přeci jen než bych je dostal domů do terária, chvilku by to trvalo a u takhle citlivého druhu mám strach, aby mi nezahynula. Stejně tak mi přijde podezřelá i ta cena. Je to nějaké až moc výhodné. Sice tvrdí, že to je odchov, ale kdo ví.
Na druhou stranu se utěšuji tím, že když si je budu moci vybrat, tak by to nemuselo být špatné.
Co Vy na to? Šli byste v mém případě do toho?
Popřípadě neznáte nějaké české chovatele tohoto úžasného druhu, kteří by měli mláďata na prodej? Zkoušel jsem pár lidem psát, ale zatím bez reakce.
Raději bych si samozřejmě koupil želvičky od českého chovatele, než ze zahraničí.

Myslím, že vždy pokud se jedná o předem uvážený kup čehokoliv je lepší preferovat místní nabídku. Že je odchovů méně to je pravda, ale jsou. Pokud nejsi rychlokvaška, tak myslím, že není problém na vhodnou nabídku narazit za určitou dobu i u nás.
Cena v Hammu se pohybuje u mláďat 170€ a více, pokud má někdo jiné poznatky, tak mě klidně opraví, takže 100€ je opravdu nízká cena...

Zdravím všechny chovatele,
nevím jestli má smysl obnovovat 4 roky starou diskuzi, ale možná pro někoho bude přínosem. Já jsem ten, kdo zmíněné GE koupil
(byly už jen 3). Měl jsem tehdy zkušenosti mimo evropských želv s G. pardalis a G. carbonaria a ta cena byla opravdu neodolatelná.
Všechny tři mám dodnes, jsou naprosto bez problémů, přirůstají a přibírají po celé 4 roky (i když pomalu, ale myslím, že to není na škodu).
Nad rámec "běžného chovu" suchozemek dodržuji striktně hygienu a udržuji v noci teplotu min. 22 stupňů (o odděleném chovu nemluvím, myslím,
že každý rozumný chovatel drží jednotlivé druhy samostatně). Velikost ve 4 letech cca 14 cm, váha cca 400 g.
Jedinou "vadou" je, že mě z nich vyrostli 3 kluci - pokud by někdo věděl o odrostlé samici na prodej nebo výměnu - předem díky.
Abych nekončil úplně optimisticky a nevzbudil v někom pocit snadnosti chovu, následující rok jsem od stejné chovatelky koupil
další 2 kusy, které se po dobu 4 měsíců prakticky nedotkly potravy a následně uhynuly. Podotýkám, že umístěny byly samostatně ve shodných
podmínkách jako původní.