Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň v haďárně

Zdravím všechny teraristy
začala se mi v místnosti pro hady dělat na zdech plíseň.
Nevíte co s tím? Jedná se o novostavbu.Rosím vcelku normálně
možná i víc, když kouknete do profilu, tak asi bude jasné proč
takže sušší prostředí nehrozí, myslím že podmínky mám celkem
ideální, byl jsem se podívat před pár týdny i v amazonii, takže
vím o čem mluvím. Větrání také nehrozí, jsou moc náchylní na
průvan, tak nevím. Napadlo mě, třeba na zem ventilátor párkrát
za den na minutu zapnout přes spínací hodiny? Fakt nevím.
dík za rady poky

Ahoj novostavba asi bude krapet probléma.Vytápíš centrálně nebo každé zvláštˇ?jak máš daleko terka od zdi,dělá to obvodová zedˇ nebo všude.Mě to před léty udělalo i ve starostavbě-terka vytápěna solo ale hafo rosení a vody.Řešení i s ohledem na průvan a kolísání teplot jsem zvolil:do vzdáleného rohu přímotop na druhou stranu ventilátor(pouze odsává !)prorazil díru do zdi:-D a dle potřeby zapínal-během cca 2 měsíců klídek-zdi opatrně poté natřel nějakým nezávadným šmajrajtem-toto řešení nezpůsobylo žádné komplikace průvan,poklesy teplot atd.Přeji hodně zdaru.

Čau Meldo, s dírou to bude asi problém, máme hotovou
i fasádu :-( vytápím každé zvlášt žárovkama, dalo to
neskutečně práce celou místnost vyladit,dolní patra
silnější žárovky, horní slabší, všechny ještě přes
potenciometr, aby se daly ztlumovat a hýbat s teplotou
a dokonce žárovky ani nepraskají, při mém vlhku, když jim
trochu přiškrtíš proud.Nedovedu ani spočítat kolik tisíc jsem
ušetřil za rok za žárovky:-) Dělají to jen dvě zdi, které jsou
ve styku se zimou, tj. obvodová a jedna boční, která sousedí s verandou.
Ze začátku to dělalo i v rozích na stropě, ale když jsem dodělat podkroví
cca 20-ka skelna vata na podlahu, tak to zmizelo.

Jj obvodové já jsem se toho v jiné místnosti zbavil (dělalo to samé a dokonce i pod oknem)zateplením z venčí-bylo mě řečeno velký rozdíl teplot ,že jsem pako a v místnosti topím jak dˇas :-Dto prý bude dělat tak jsem vypláz x tišíc za fasádu zateplenou a klíd.

No, abych řekl pravdu, tak už koukám po těch odvlhčovačích.
To mi asi přijde jako nejsnažší řešení, spíše by mě zajímalo
jestli s tím někdo bojoval a používá nějaký vyšoušeč a jak
funguje,co bude stát asi není podstatné.
Nebo třeba ještě nějaký nápad??

Všem zůčastněným děkuji za cenné rady.Před pár dny jsem investoval
do odvlhčovače a musím říct, že funguje super.Neskutečné co to za den
vytáhne vody ze vzduchu a to běží asi cca 3hodky denně přes spínací
hodiny.Dokonce i navlhlá zeď okolo okna vyschla. Zatím jsem spokojen.
poky

Koupil jsem model PRO KLIMA MDN1 10DEN3 (nikde na netu ho nemůžu najít)
v Bauhausu, stál 3200,- ale jelikož byl poslední vystavený a ted vozí
malinko novější, tak jsem usmlouval ještě slevu 20 procent. Samozřejmě
záruka 5 let.
Zdi to vysušilo parádně, až bude teplo, tak haďárnu konečně vymaluji :-)
No a samozřejmě musím rosit a zalévat kytky v teráriích lehce častěji, ale
žádná tragédie, to ukáže až čas, ale myslím, že jsem to vychytal s Vaší
pomocí dobře.