Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UV LED v teráriu pro chameleony?

Dobrý den,
chovám chameleony,pardálise,a ráda bych je přestěhovala do nového terárka,které je dělané na míru,je to velmi designová věc a já bych potřebovala vyřešit problém se světlem.Existují nebo máte někdo zkušenosti s UV LEDkama?Nejlépe s páskem,s tím zalitým v silikonu.Budu vděčná za jakoukoliv radu,klidně to může být jiné světlo ale mělo by být co nejmenší a co nejúčinnější,bez ohledu na cenu.
Mockrát vám děkuji

Dobrý den, UVB LED se dá sehnat, ovšem poměr cena/životnost je stále poměrně špatná. Například 1ks LED 290 nebo 310nm; 1,0-1,5mW; 120°; 5,3-5,9V stojí okolo 60$ a životnost je pouhých 1500h. Plus si k tomu musíte připočíst poštovné z Číny(nevím jestli je nějaký výrobce v Evropě).