Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukce patice E27 na E14

Ke svému rozmrzení jsem v žádném z okolních hyper a supermarketů ba ani v Elfetexu nesehnal 25W bodovou žárovku se širokým (E27) závitem. Všude jen úzký závit. Představa, jak měním objímky u mnoha terárek, mě donutila pátrat na netu a objevil jsem tuhle zajímavou vychytávku: redukce. Máte s tím někdo zkušenost a přestože cena je vcelku příznivá i levnějšího dodavatele?

naden: no pokud bys měl na to náladu, tak mi jich můžeš vzít třeba 10. Budu u stolu se Strastavem. Dík moc.
Bandor: Štěpáne, tos mi radost neudělal. Oni jsou ty objímky hrozně hluboký a pak se ten okraj dotýká baňky. Takhle se mi taky rozpadají starý bakelitový objímky, kam cpu ty ledničkový patnáctky... Kde udělali soudruzi chybu ? :-)

Objímky GU-10 si zapojuji na čekoládu.Jednoduchý a snadný.Stojí 11 kč a halogenek do toho maji po 35Kč.První co jsem si koupil,byli Dichroický halogen 20w.Svíti mi rok a půl.Obyčejný halogenky svítí podle kvality zdroje.Některé měsíc a některé 6 měsíců.Stejně asi jako normální žárovky.Oproti nim,ale skvěle svítí a hlavně to perou dolů.

Tak na to koukám a vypadá to hodně povedeně :-)
Každopádně se zbavím nechtěných květináčů a obyč. žárovek..jen pro info..ty Dichroický halogeny mají jakej "topnej" výkon? A používáš asi 12V? Podle toho: "..halogenky svítí podle kvality zdroje.." Dík za info..

Špatně jsem to napsal,mělo tam být podle kvality výrobce.Já používám kanlux klasicky 220v.Mám doma od 20,35,50w ale dělají se i ruzné meztypy.Měl jsem i 28 a 42w.Květináč vubec,to halogeny rychle odchází.Ty Dichroický halogeny nesvítí dolu jako bodovky,ale stejnoměrně kolem sebe.Do malých terárek 40x30x30 naprosto super.