Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podarcis-hrbolek na krku

Dobrý den, včera jsem při focení zjistil na dorůstajícím samečkovi P. siculus hrbolek na hrdle. Není přesně na středu hrdla, spíše trochu laterálně. Ještěrek je jinak v pořádku, akční, žere, a toto má pravděpodobně již dlouhou dobu, zpozoroval jsem to až při vyndání z terária kvůli detailnímu focení ještěrčí kolekce. Nicméně ostatní ještěrky (sestra a jejich rodiče) toto nemají. Boulička je na pohmat tvrdá a malá, působí jako lidský ohryzek (chrupavka, kost?), nemám z ní dojem zánětového ložiska. Nevíte někdo, co by to mohlo být? (anatomická anomálie, spojené s výživou...?). Děkuji za odpovědi.
Foto nekvalitní, ale přesto je hrbolek zřetelně patrný.

PN581

Děkuju za rychlou reakci. Nafoceno o něco kvalitněji. Nejlépe vidět na foto, kde ho držím hrdlem vzhůru. Tvrdý výstupek na hrdle v linii kolmo dolů od ušních bubínků. V místě výstupku kůže šedavá (napnutější). Zatím žádné změny v běžné aktivitě či apetitu ještěrky, pravděpodobně to má takto dlouhodoběji. Jedná se o dospívajícího samečka Podarcis siculus (P. s. campestris?) nar. v loňském létě.
Y39SE
RGECL
9UMCY
M0GDT