Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka neumí lovit

Zdravím. Již tři měsíce mám mládě úžovky, zhruba 4 měsíční, cca 35-40 centimetrů. Bohužel vždy když jí krmím /myší holata, někdy dostane potkaní, už ho zvládá v pohodě/, nikdy po kořisti nevystartuje a ani se kolem holátka neobtočí. Vždy holátko čapne za nohu nebo hlavu, párkrát s ním "praští" o zem a nakonec ho do sebe souká živé, kolikrát i zadkem napřed, takže holátko piští ještě pár sekund po tom, co ho užajda celé pozře.
Je to normální, nebo je to prostě trubka? Trochu se bojím doby, kdy budeme přecházet na mišky, raději si ani nechci představovat, jak by potom ten její "lov" vypadal. Fláká to jen proto, že je to prostě holátko, nebo ještě nepochopila, jak na to?

Jen se neboj,až trošku vyroste, tak začne lovit. Tohle občas dělají. Spíše pak můžeš mít sériového vraha jako jsem měl já. Zabila vše co jsem ji tam dal a snědla jen co chtěla :-) To tě kolikrát trošku i naštve, když jí tam něco dáš, ona si s tím hraje, zabije to a pak se od toho odplazí a čumí po tobě, kdy jí dáš zase nějakou takovouhle zábavu.
Pak už jsem dělal hodně velký pauzy mezi krmením a stejně mi každou druhou myš nesežrala, jenom zabila.

Tohle občas dělají.

No já nevím jestli občas, ale už jsem měl doma pěknejch pár mláďat, odchovů vlastních i cizích a všechny je požíraly živý nebo napůl živý. To co popisuje woom dělají všechna mláďata a jak potom v dospělosti krásně škrtěj dospělý myši;-)

Ahoj, to je normální, moje užovka to dělala taky. Začně se omotávat až to bude potřebovat, teď jí to hole nijak neublíží, tak si s tím nedělej hlevu. Uvidíš, že až ji hodíš něco většího a schopnýho se bránit nebo utéct, tak že ho začne dusit, tak jak to má být.
Když mám teď nějaký hole navíc a dám ho svojí 160 cm dlouhé užovce červené, tak ho taky spolkne jak bonbón a zaživa.