Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta Kobercová

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, mám necelé dva roky starého a 150 cm dlouhého samce Kobercovky a už 2 měsíce mi nežere. Neměnil jsem mu terárko, nabízím mu stále stejné myši a potkany, prostě žádná změna. Naposledy sežral menšího potkana a myš a to v lednu 2013. Je celkem aktivní, nemá žádné známky nemoci. Ale když mu hodím potkana, tak se vyleze schovat do větví. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Děkuji

Ahoj prozatím si z toho vůbec nic nedělej.
Je celkem běžné že tito hadi nežerou i několik měsíců. Zvaž jí, a váhu kontroluj cca po 14ti dnech. Pokud nějak výrazně neubívá na váze je vše v pořádku. S krmenním počkej ještě klidně měsíc a pak to zkus znovu. Krajty, narozdíl od užovek žerou pouze když mají opravdu hlad a nepřežírají se. Jinak, že by si něco dala, poznáš podle toho, že poměrně nervózně šmejdí po celém teráriu a hledá, kde by co zblajzla. Často i přerývá substrát. Pokud je klidná a více-méně jenom tak leží a odpočívá, občas se zvolna projede po terárku, jen tak aby se neřeklo, pak hlad opravdu nemá. Také můžeš zkusit optimalizovat podmínky v teráriu přes den 25-30°C, v noci kolem 22°C. Vlhkost kolen 70%. Pokud ani potom nezačne žrát, řekněmež do dalších 3 měsíců, nechal bych ho u veterináře otestovat na parazity. (To bývá velmi častá příčina)

Muzu se zeptat podle ceho usuzujes ze krajty zarou pouze pokud maji opravdu hlad? Moje krajty, jak viridisky,amethystie tak kobercovky by zrali do prasknuti, vezmou si mys klidne i obden... jsou to opravdovy popelnice... takze s timhle tvrzenim bych celkem nesouhlasil

Díky za rady,od doby co ho mám, tak žral opravdu každý týden (až na dobu svlékání). Taky mě napadlo, že by to mohlo být tím, že je jaro a že se chce pářit. Zkusím tedy ještě počkat, zvážím ho a uvidím. O těch parazitech jsem neslyšel, takže kdyby to mělo trvat ještě nějak dlouho, tak bych na veterinu určitě zajel. Myslím, že podmínky má dobré, teplotu i vlhkost tak jak mají být.
Ještě jedno díky.