Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se: pozadí do terária

Zdravím všechny teraristy a akvaristy. Chci se podělit o úspěchy při tvorbě pozadí do terária. Myslím, že se mi povedlo vychytat základní problémy s použitím správného materiálu a metody. Po několika různých pokusech jsem přišel na ideální postup (alespoň myslím). Dalo by se říci, že díky tomu jze vytvořit cokoli, co si kdo vymyslí, protože vše je lepší než obyčejná tapeta, která je podle mě málo věrohodná.
...no posuďte sami

...ale pánové...
...návod klidně sdělím, není totiž nějak složitý
...myslím, že vedle vytvoření povrchu je i neméně důležité ho i dobře a věrohodně vymalovat.
Věřím, že to mnoho teraristů zvládne samo, ale každý není určitě tak schopný
...co se týče toho "inzerátu", myslím, že někomu vyrobit něco na přání není nic špatného, pokud na to nestačí sám

Dobrý den, mě by alespon orientačně zajímala cena, terrárium mám dost velké. Na kolik by zhruba přišla stěna o rozměrech 60x 160 cm ? A kolik zhruba takova velka stena važí? Vím, že záleží na tom, jaký vzor se udělá, ale přibližně, řekněme imitace trochu vystuplých kamenů? A je do toho možné přidělat i nějaký kámen - plochu na výhřev? (jde mi o nosnost - unese to i dvoumetrového hroznýše?) Děkuji.

Dobrý den,
po technické stránce by to možné samozřejmě bylo.
Záleží však na materiálu, ze kterého je zadní stěna vašeho terária, pro ukotvení. Pro méně zatěžované povrchy je dostačující polystyren, v tomto případě by základ musela tvořit jednoduchá konstrukce s "policí" pro výhřev (Osb deska s policí s podpěrami). Vše ostatní by bylo vytvořeno stejně - porchová úprava a samozřejmě malba podle vašeho přání.
Váha samotného pozadí není velká, zvýšila by se o hmotnost konstrukce z Osb.
Cenu přesnou nedokážu prozatím určit, mohu pouze spekulovat o částce 3-4 tis za celek.

Tak vzhledem k tomu,že o tomto tématu dost vím,tak krátký příspěvek....Kdysi jsem si též do již udělaných terárek dělal pozadí,které jsem tam vlepil silikonem.Po cca dvou měsících mi začalo šustit ve všech terárech...Důvod?To pozadí tam samozřejmě nenacpe nikdo ůplně přesně,už jen proto,že je vepředu sklo pod lištou.a když to tam někdo bude rvát,tak akorát oškube boky na polystiren.No prostě to nejde.A v tom je ten problém,každý cvrček,zofobák a i myš do toho začnou vykousávat dírky a chodbičky,až zbude jen to lepidlo na povrchu.I když to někdo objede silikonem,tak asi o měsíc prodlouží životnost.Už vůbec nemluvím o tom,že krmný hmyz plný polystirenu není to pravý ořechový pro chovance.Jediná možnost je ta,mít to pozadí pevně natvrdo přidělaný v lepidle na terárku,což ale jde jen při stavbě nového terára.Závěrem tedy konstatuju,že největší volovina a vyhozený peníze jsou koupit takové pozadí...To si zas jen někdo myslí,že si koupí za stovku pytel lepidla a kus polystirenu a zbohatne.Jinak k té otázce na pozadí 160*60 za čtyři tisíce se ani nebudu vyjadřovat,je to tak čtyři hodiny práce a matroš za tři stovky....

Děkuji za názor, velice si toho vážím...
Právě v tom je ten problém...
Každý se to snaží vytvořit na základě "babských rad" a zapomíná na důležité drobnosti, se kterými je nutné počítat. Přiznávám, že nejsem letitý specialista v oboru, ale vím, co musí taková stěna splňovat a s čím se bude potýkat. Je nutné i vědět, co snese použitý materiál.
Z toho co píšete vyplývá, že někde udělali soudruzi z NDR chybu.:-)
Je jasné, že celá stěna musí být jeden "kompozit" s několika kvalitními vrstvami, odolný proti zatížení, okusu, ...
Kvalitní věc není vytvořena za "pár" hodin,- včetně kvalitní imitace požadovaného povrchu, který je ručně malovaný.

To ze za mesic zacnou chrastit cvrcci za pozadim je nesmysl (pokud se to dobre udela), sam jsem ztoho mel strach, ale po roce a pul u vousatek se to zatim zadnymu nepovedlo, jak se ktomu dostanu hodim sem fotky uchyceni na zadni stenu.

Myslím,že strastav to myslel s nadsázkou a musím se ho zastat.Každopádně jeho terária znám a má fakt udělaný krásný pozadí-(terárek samozřejmě). :-D Má to prostě vychytaný,takže ví o čem mluví.No a co se tý doby tvoření týče.....pokud má někdo tvůrčí myšlení a je zručný tak i to je možný.Někdo vše dělá z polystyrenu,někdo z pěny a někdo z lepidla v kterém má jednotlivé polystyrenové komponenty a přes ně další vrstvu lepidla....atd.,atd. Záleží na tom,jaký styl modelace má tvořitel pozadí.:-)

strastave, nevěřil bych, že to přiznám, ale: souhlas
Podle mě se stěny zdobí hned při zařizování terárka, čili nafurt. Jen přidělávat pozadí... za mě ne-e.

A 4 litry za pozadí do terária??? Za to vyrobím komplet terka 2. Nebo vytesám terarijní pozadí na stěnu 3x4m v obýváku:-D

A za 4 hodiny práce by se asi dalo stihnout. Co třeba to poslední z prvního příspěvku...?

Pozadí do terárka 80*35 dělám max hodku a půl,a daleko členitější,než ty obrázky zadavatele.Ale fakt je ten,že každá práce je o praxi,a když to děláš denně tři roky,tak trocha zručnosti pochytíš...No fakt je ten,že to musíš ještě druhý den RUčNě namalovat,čímž se též ohání zadavatel....10 minut práce...A k ceně?Pytel flex lepidla 20 kg 160,-,polyš se válí všude kolem paneláku,který se zatepluje a hrst písku.....Ale znova zopakuju,prvních tak 30 terár stojí za prd,než to člověk vychytá a najde ty správný postupy....

No se vším bych souhlasila, ale s časem ne. Dávala jsem 3 vrstvy lepidla a každá vrstva schla 24 hod. Takže za tři dny hrubého času a pokud bude na vyřezávání polyše fakt šikovnej, tak 3-5 hod. času čistého. Mě to trvalo troška dýl;-)(dělala jsem pozadí ze tří stran), ale za ten čas se vyplatilo.

Jo to sou proto je zakazek cimdal vic:) skoda ze me neznas osobne, to bys totiz vedel ze bych se tim nezivil ani za dve kila mesicne, protoze je to pro me proste malo...ne ze bych se chtel povysovat ale co na tyhle mylny domenky zdejsich vseznalku napsat...

jo jasně, když je 200k měsíčně pro tebe málo, tak by mě zajímalo proč těch pár stovek, max. litrů, z tebe musej podvedení zákazníci páčit za pomoci policie. Proč jim je prostě nevrátíš, když seš tak ve vatě?
Dobytek zůstane dobytkem, i když se od svejch původních prasáren snaží distancovat...

skoda ze sem zapomel heslo na prihlaseni a su linej si ho obnovit jinak bych tu fotku vlozit primo...to me tesi uz sem myslel ze na me nemysli ani financ, na tebe si vzdycky vzpomenu kdyz si budu kupovat dalsi viridisky v cene nejspis tvych nekolika mesicnich platu :) (ano je to hnus ne kazdej ma to stesti ale jak ty tak ja)

Dominik: ty asi nejses moc chytrej kdyz pisu ze odchovy v cesku neprodavam tak je logicky ani tady nikdo koupit nemuzu, ono je opravdu lepsi je prodat ven, clovek prijede prachy na drevo, zadny slevy a ukecavani jak je zvykem u cechacku...
POPROSIL BYCH FOTKY TVEHO TERARKA CHCI ZISTIT JAK MA VYPADAT NADHERNY TERARIUM KTERY JE LEPSI NEZ TY MOJE DIKY

Mě, jakožto nezávislého pozorovatele by jen zajímal váš názor na to, proč, když jste tak dobrý ve výrobě terárek, se vás tady nikdo nezastane a v každém vlákně, kde se objeví nick "drap-jinde" jste rozcupován na hadry bezpočtem uživatelů...? A jak vysvětlíte ty hromady stížností, když si člověk "vygůglí" Vaše ctěné jsméno...? :-D Pokud chcete argumentovat závistí, co vám například takový dominik závidí?

Ptám se proto, že vaše vyjádření zde mě opravdu baví a velice rád bych se dočkal nějakého souvislého vyjádření...

Mimochodem jak čtu vaše příspěvky, tu aroganci, povýšenost a omlouvám se, ale, jak bych to řekl, snad "zemitou hloupost", velice rád bych vás poznal osobně... Jinak jsem ze Zlínska, myslím, že jste poblíž, nebo se pletu?

Kdyz se podivate tak do me rejou 3-4 furt dokola, jedinej kdo muze soudit je ABE ano x let zpatky sem mu terarka delal a byly hrozny cos jsem xkrat napsal ale bude to predhazovano furt.

Nikde jsem nenapsal ze jsem dobrej ve vyrobe terarek, je to muj konicek kterej delam pro zabavu a o to vic me tesi ze se to dostalo na urovek kde by to vetsine lidi stacilo k zivobyti. (odkaz na pozitivni reference sem davat nebudu neb bych byl narcen ze si delam reklamu, ale rad vam je poslu do meilu)

Dominik: psal ze jeho prvni terarko je 2x tak lepsi nez jakekoliv moje proto bych rad to terarko videl abych ho mohl obdivovat :)

Ano sem arogantni sebestrednej hajzl a dokazu si to priznat, je spoustu chytrejsich, lepsich, sikovnejsich lidi nez sem ja

Jsem z Brna pokud budete mi cestu staci se ozvat kontaktu je na me dost

Oba vime ze ifauna je anonymni zumpa bouzel nepodepsane a anonymni kritiky neberu, stokrat jsem tam psal at se nekdo podepise..
Dokonce pred par tydny mel jet ke me autobus okradenejch lidi, cekal sem na ne ale asi sem ji pokazil pri ceste tak jako vzdy nikdo neprijel

No, neviem jak to chodi u vas (mam pocit, ze si niekde od Brna). Ale za svoj zivot sa mi nestalo, aby som niekomu vyvolaval 150 krat (alebo niekto mne) a mal hystericke zachvaty ak som bol z niecim spokojny. Podla mna je to tym, ze si niekto zaplati, dojde mu domov bedna na banany za 3000.- a tym to pre "vyrobcu" skoncilo.

Ano, ano, zase zacni s tymi gekoncikmy na krmenie. Aj ked si sa dusoval ze ich das zadarmo, chcel som ti poslat aspon neajke peniaze na ucet. A este aj vtedy si sa nejak zazracne odmlcal a nakoniec s toho nic nebolo.

A Cejna. Jasne ze mu je tych 200k malo. Ono, ked za mesiac ojebes take mnozstvo ludi, tak ta suma ktora ti pride na ucet sa vysplha dost vysoko....

Zdravím Kájo...
...myslím, že jde právě o ten čas, na který všichni zapomínají, kromě tebe, jak jsem si všiml.
Materiál opravdu nevýjde tak draho, i přesto, že v původním zadání bylo nutné vyřešit zpevnění, aby se zvýšila nosnost police (Osb desky).
Vyřezávání jako takové není také tak složité, ikdyž některým zveřejněným kouskům k imitaci opravdové skály opravdu chybí hodně. Nanést lepidlo na plochu 1m2 už zabere trochu času, zvláště když jsou 2 nebo raději 3 vrstvy. Určitě v řádech hodin...
A samotná malba, aby byl povrch co nejvíce věrohodný....
Jsem odpůrcem tzv. pískování, řekl bych používaných z nouze...myslím že je to řešení kutilů, kteří více nesvedou.
Mohu popravdě říci, že povrchy maluji ručně podle předlohy, což se podle mě nedá srovnávat s nějakým chabým nástřikem.
...proto jde především o čas...
...a lidé, kteří se chlubí, že udělali zeď "za hoďku" by se snad ani neměli chlubit

...mimochodem, nechci na někom vydělávat, chtěl jsem se "Pochlubit" že umím pozadí na vysoké úovni

Já teda nechci rejpat, ale pozadí na vysoké úrovni vypadá trochu jinak - to co je na fotkách mi jako vysoká úroveň nepřijde. Sice uznávám, že já to asi neumím ani tak, ale vysoká úroveň je trochu něco jiného. I v pochlubte se terária se pár super kusů najde, pochlubit se tímhle, proč ne. Ale říkat tomu vysoká úroveň mi přijde trochu mimo.