Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké rostliny do terária?

Konečně jsem se rozhoupala trochu dodělat terárium svému mláděti a ráda bych tam zasadila nějakou pěknou rostlinu.
Jako podklad mám kokosovou drť, jemný písek a trochu štěrku. Při kropení mi tam kupodivu samo od sebe začlo rašit pár stonků nějaké běžné trávy, vytrhala jsem to, ale teď mě to trochu mrzí, něco bych tam ráda nechala růst.
Může mít užovka v teráriu nějaký jemnější druh traviny, popřípadě mohli by jste doporučit pár zajímavých a nenáročných rostlin, které mohou v teráriu být? Tak nějak počítám s tím, že mi to ten můj malej tunelář podryje a třeba to rostlinky nepřežijou, ale ráda bych to alespoň zkusila. Určitě by se mi líbil nějaký menší travnatý porost s nějakou vyšší rostlinkou, na pozadí mám kvalitně vytištěnou a osvícenou fotku lesa, takže bych to ráda sjednotila do "lesního" stylu, alespoň na pohled. Po terárku mám rozmístěných pár kamenů, teplota je zhruba 27-28 stupňů přes den, 23-24 stupňů v noci, úhlopříčně mám umístěných několik klacků s kůrou.
Předem děkuji za rady :)

ja svy uzovce (2,5 roku stara) dat neco zivyho do teraria,tak tu rostlinu muzu vesele za jednu noc posbirat a vyhodit :D pac se prohani po vetvich jak na koni po divokym zapade..podivej se po umelych rostlinach,nejsou to zivy,ale jejich vyhoda je nescetna :) ale umele kytky typu brectan urcite sezenes nekde v obchodech,uz nejakou chvilu mam v planu se po tomto podivat,nalepil bych to nekam do rohu nahoru a samotne "lijany" bych rozprostil po vetvich..uvidim,jak to bude vypadat

Co voskovka? Pne se, vypadá líp jak břečťan, ale kvete. Což by ani moc nevadilo, kdyby ten smrad z květů nevyháněl i šváby zpod skříní :D Mám jí vedle terárií a musí se hlídat. Za to mi ale leze po celé stěně, je nenáročná a dobře vypadá :)