Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nateklá horní čelist

Zdravím,
chvilku po Hammu se mi jednoho chovance objevilo tenhle nepříjemný otok. Dostal jsem rady použít antiseptickou ústní vodu (což jsem poslední dva dny zkoušel) a výluh z Agrimonia eupatoria. Nemá ještě někdo nějaký tip? Jinak had je stále aktivní a bez problémů žral.

Díky...

[img9405t.jpg]
[img9406i.jpg]

repik je ok,nevim jaku ant.u.vodu/?este snad hermanek,ale ak sa len pokusali tak to zmizi samo,nebo ak se sam kousnul,nebo meni zub a lok.zapal.. .pri takyhto mrnatah je to osemetne ,pretoze ani stres ,z liecby''im nemusi robit dobre,daj vediet ako sa to bude dalej spravat,ale ak samo papa...,skus pridat do potr.c vitamin,hezke mrne .

No pokousání druhou jsem považoval za první variantu a zkoušel čekat, zda to splaskne samo. Jenže je to už docela dlouho a proto bych řekl, že jde o něco jiného.
Voda - dle rady chovatele a jiných jsem šáhnul po klasickém Listerinu.
Ošemetnost je mi jasná, právě proto se snažím o co nejmenší otravování.
Céčko není problém, řepík taky.
Díky...krom tohohle problému fungují skvěle...

hadíka bych odchytila a mrkla mu na té straně na zuby, jestli se mu tam nezapíchl nebo nezůstal viset vyměněný zub, to jsou jedny z nejčastějších potíží, které způsobujou tyhle boule. JInak na desinfekci uplně stačí peroxid...co se týče té ústní vody, tak tam záleží na složení, ale u takhle malých zvířat bych je rači moc nepoužívala. Páč tam je riziko, že zvíře předávkuješ nějakou látkou v tom obsaženou (uplně stačí líh), přecejen je to dělané na člověka o váze min. několika desítek kilo.

Tak malá aktualizace: díval jsem se dovnitř a žádný zub jsem nenašel. Tkáň těsně u štítků (tedy to vystouplé místo) je jakoby "šedá"...Dnes mi bylo veterinářem z Exomedu doporučeno oplachování C-éčkem stříkačkou + ATB. ATB u takového prcka moc nevěřím.