Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem starý legouš

ahoj, jak se projevuje stárnutí u leguánů chovaných v zajetí? jakého věku se vám nejvíce dožili? a trochu divný dotaz, jak se pozná, že lego umřel přirozenou smrtí, tedy na věk?

zdravý, dobře obstarávaný leguán je starý ve věku bajvočko nad 18 let, do té doby vypadá jako "dospělý leguán ve středním věku". Pak ke stáru mu postupně začnou ubývat svaly a začne jakoby hranatět- nápadné je to hlavně na hlavě, kyčlích a stehnech, ikdyž je zvíře dobře živené a v dobré výživové kondici. No a pak se samozřejmě tvoří degenerativní změny na vnitřních orgánech. Ale v téhle době se leguáni ještě celkem v pohodě množí, vydrží tak ještě několik dalších let...pokud "stárne" mladší zvíře, tak to není věkem, ale nějakým jiným problémem.

To, že legouš umřel přirozenou smrtí se dá poznat podle výsledků pitvy. Ale úhyny ve věku 4-15let nejsou příčinou stáří, ale chybné péče.