Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Užovka červená se pozvracela

Ahoj, tak mám tu svůj první problém s chovem :-|.Moje 8 měsíční úžovka kterou jsem nakrmil holetem v pořádku ho snědla a odplazila se do úkrytu dnes ráno jsem ji šel zkontrolovat a v onom úkrytu jsem našel ono hole a užovka byla v druhem ukrytu.Hole bylo slabě natrávené zadní nohy mi přišli slepené k sobě a kůže mu už jemně prosvítala.V den krmení mi ale přišlo divné že úžovka hned večer rejdila a lozila po terárku jako divá to sice není u tohoto druhu žádné překvapení ale když se nažrala by měla odpočívat ne?
Co se týče podmínek tak: na výhřevném místě má 30°C a v ostatním okolí terária má kolem 25 - 28°C vlhčím jednou za tři dny jeden roh terária.
Ještě mě znepokojuje to že minulý týden žrala a strávila bez problémů :-/
Nevíte čím by to mohlo být a po jak dlouhé době ji mám dát znovu nažrat?

To že po krmení je aktivní, mi nepřijde zas tak divné. Určitě to může mít více důvodů. Jestli ji třeba po krmení někdo netahal nebo nebyla z něčeho ve stresu. Mně někdy prckové vyhodili potravu před svlekem. Nechala bych ji tak týden v klidu a potom zkusila znova nakrmit.

Nejsem expert na užovky červene, ale jak je ta Vaše 8 mesicni velika? Není to hole pro ni trochu malo? Opravdu jen hadam, ale velikost tipuju přes pul metru i vic, aby to nebylo malo. napiste prosim velikost a pripadne doplnte fotkou.
P.S.: Pokud se pletu a je to v poradku, prosim odlozte linč a mejte pochopeni.

No byl jsem s ním i u nás ve zverimexu (musím podotknout že,je to solidní zverimex kde se v tom i dost musím říci vyznají není to nic typu Petcenter) No a nejdřív že by možná šla i skákavka ale já jsem tomu moc nevěřil tak jsem pro něj došel (bydlím nad zverimexem :-D) a to mi řekli že ještě skákavku teda ne že ještě holata.

a to mi řekli že ještě skákavku teda ne že ještě holata

Jak pise Honza Kovar. Me hole taky prijde hrozne malo.Moje guttky brali v 8 mesicich mensi piskomily a mysky. Krmil jsem v intervalech co tri tydny (plus minus nejaky den). Hole na ni nemuze byt ani znat. Zkusil bych pockat a pak nabidnout aspon skakavku.

Lidi neblázněte::) v případě, že had z nějakýho důvodu vyzvrací potravu, tak je rozumný nechat ho v klidu minimálně týden (lépe 14 dnů)a zkusit nakrmit znova, zkontrolovat teploty v terárku a hada zbytečně nerušit, netahat. Je to nejmíň vhodná doba pro přecházení na větší kořisti. To že někdo krmil ve stejném věku o dost větší myšky přece neznamená, že je to vhodná kořist pro jakoukoli 8měsíční gutku. Pokud se tazatel radil o velikosti potravy s někým komu důvěřuje, tak nevidím důvod zbrkle měnit názor, zvlášť když had poslední kořist nestrávil.

S malou velikostí krmení souhlas.Pokud jde o normálně rostlé mládě.
po vyhození pauza na škodu není,ale pokud si vezme po kratší době než je tu doporučená,tak to tolik na škodu není.V přírodě si zaloví taky kdy chce.(má možnost)

To zvracení může být po pozření části podkladu nabaleného na kořist.

No tak jsem se ji pokusil změřit bude mít nějakejch 50 cm pač jsem ji natáhl a byla u krku trochu pokrčená a to měla 45 ono to není úplně lehké. :-D
No po burze v Holešovicích měla jedno velké hole to všechno v pohodě strávila a pak myslím že teda v to úterý nebo středu dostala další ale přišlo mi poněkud malé.