Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Phelsuma pasteuri - zadržené vejce?

Dobrý den, mám na Vás prosbu. Chovám 1,1 P.pasteuri a samice je nyní březí, problém ale nastal když jsem zpozoroval že se pár dní zpět spíše schovává a není moc aktivní. Dnes jsem ji našel jak jen tak visí na bromélii a téměř se nehýbe. Nechala se dokonce vyndat z terária na ruce. Nemá téměř žádnou snahu utéct, pohybuje spíš jen předními končetinami a zbytek jakoby tahá za sebou, jakdyby jí vejce uvnitř nějak přiškrtily.
Chovám je v teráriu 30x30x40, na krmení dostávají cvrčky, octomilky (vše poctivě obalené v roboranu nebo plastinu) + instatní kaši pro felsumy(ve které dostávají 1x mesíčne vit. D).
Půjde jí ještě nějak zachránit neb už je pozdě? (zapomněl jsem dodat že stará je asi 18 měsíců)

No to mě nenapadlo, já jsem ji ale oddělil abych ji mohl právě dat pod zdroj tepla, do vlhčího terária. Ale jaksi se nic nemění, absolutně žádný pohyb, pouze dýchá.
Mám takový blbý pocit že s tím "Legenot" asi u tak malého zvířete nic dělat nepůjde? Dá se tomu alespoň nějak předcházet? podával jsem málo vápníku nebo vit.D nebo nečeho jiného?

podle fotky to je nějaká abnormální snůška, ta vejce jsou dost velká. Což pak zapříčiní retenci snůšky a samice exne. U většího zvířete se to dá vyřešit operací, pokud se to zjistí včas, ale u takhle malého bohužel...

Co se týče těchhle abnormálních vajec, tak to bývají často vejce neoplozená, nebo oplozená, ale moc velká- dělávají je příliš dobře živené samice.

Moc Vám všem děkuji za rady! ...takže myslíte že je to bez šance a už jí pomoct nejde?

No ono to na té fotce nejde moc vidět ale ta vejce jsou opravdu nějaká abnormální a řekl bych i špatně umístěná, nebo to jen zkresluje ta velikost.

Nemám vůbec rád tyhlety situace když mi umírá zvíře a nevím co s ním nebo jak mu pomoci..

jsou špatně umístěná, jak jsou moc velká, tak leží jinde než by měla být. Zvíře je bohužel nemá šanci vyklást přirozenou cestou.

tyhle situace nemá rád nikdo, ale u malé felsumy asi ani veterinář nepomůže..to zvíře je prostě moc malé na to, aby se do něj dalo říznout.

děkuji za info, jen abych si to ještě ujasnil, nevíte proč se tohle stává? Vejce byla neoplodněná? nebo to mohlo být způsobeno stresem ze samce?

Je mi to jasné, druhý den ráno to měla holka za sebou. Teď zpětně mě ale napadlo, dala se ta snůška ještě použít, po pitvě?