Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekon noční vejce

Dobrý den, měla jsem v inkubátoru vejce. Po 3 týdnech se na nich udělala plíseň, a byli po nich jakoby zevnitř černé fleky :/. V inkubátoru mám 28 stupňů a 75-80 procent vlhkosti. Čím to je? Mam tam ještě další 4 vejce a ty jsou zatím v pohodě. Bojím se aby taky neshnily.

Tvůj popis nechápu. Ale nevadí. Napíšu ti jak se to dělá. Do vermikulitu naleješ tolik vody aby po zmáčknutí byl vlhkej, tvořili se z něj takový větší hrudky, ale nesmí z toho kapat voda. Jestli ti po zmáčknutí toho vermikulitu z toho teče voda, tak je to špatně. Vejce do sebe natáhnou ze substrátu moc vody a ten zárodek se v tom vejci utopí.

Dobře takže vezmu vermiuli dám ho do misky naleju vodu vymačkat a vajíčka do něj vložím. Voda má být vlažná nebo studená? A ještě jsem se chtěla zeptat můžu ze staré snůšky vermikulit dát na topení a nechat ho vysušit a použít ještě jednou? Nebo dát pokaždé nový?

Prolejt ho můžeš vodou klidně vroucí. Aspoň se v něm zlikvidujou případný paraziti. Pak ho necháš vychladnout. Vymačkáš tak aby byl vlhkej, jak je popsáno vejš, dáš do krabičky a můžeš dávat vejce. Já dávám vejce do substrátu zahřátýho na inkubační teplotu (cca).
Vermikulit ze starých snůšek použít můžeš. Ale ten bych před opětovným použitím určitě radil prolejt tou vařící vodou. Vermikulit je levnej, tak k opětovnýmu použití nevidím důvod. I když párkrát jsem to už udělal taky, když mě snůška zastihla nepřipravenýho a novej vermikulit jsem neměl.