Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto osmák mlade (h) knuci a utoci se samcem

Zdravim mam doma milou a pritulnou samicku ( mlade) narozena 20.2.2013 soused ma dva osmaky kluky jeden dvoulety a jeden trimesicni. hned prvni den co jsem si ji prinesl domu sme se sesli a ukazali jsme jim moji samicku 3 mesicni samecek nejevil zajem a ted ji ani nema rad (utoci po ni ) nedavame je vubec spolu je hodne agresivni na ni za to druhymu se strasne libi prvni den mel tendence se s ni parit ale vzdy jsme ho do chvilinky vyrusily aby ji neoplodnil dokud je malinka nicmene od tohoto prvniho dne se je snazime vic a vic seznamit ale vede to k bojum (malinkym nic si neudelali ale do po sobe zoubkama a taky se packama strkaj) a samicka u toho vydava neprijemne zvuky na netu jsem to nasel jako knuceni " squeal.wav " ( ona obcvas takhle knuci vic a neprijemne :( ) zajimalo by mne co se deje proc takto osklive knuci (kdyz sou spolu napr na ruce vedle sebe tak jsou v klidu leze mu do tlamicky prochazi mu srst on ji taky ale jak mile jsou pusteni nebo kv kleci tak chudinka knuci a vyjizdi po nem a on pak po nic (msti se za utoky to je videt) prosim poradte

predem diky vsem

loading...

A proč je chcete mermomocí dávat dohromady? Pokud s osmákem chodíte na návštěvy, akorát ji zbytečně stresujete a brzy si budete moct pogratulovat k neplánovanému rodičovství. I když "je do chvilinky vyrušujete". Nebo k tomu, že se "dou po sobě zoubkama" ošklivě zvrtne. Mimo klec a na ruce jsou si trochu jistější, protože mají eventuálně kam utéct, ale v kleci je to jiné - pokud ji dáte k těm dvěma, je na cizím území a bude se bát. Chodit s osmákem na návštěvy nemá smysl, pokud neplánujete osmáka přidat k ostatním zvířatům napořád.
Mimochodem, vždy je lepší chovat rovnou alespoň pár, nejlépe samozřejmě stejného pohlaví. Osamělý osmák bude potřebovat hodně pozornosti a péče. Obzvlášť, pokud mu semtam nárazově ukážete nějaké jiné osmáky a pak je od nich odtrhnete.

ano chapu ze jakoby jen navstevy nejsou uplne vhodne ale chceme aby se tento jeden samecek s touto samici zblizil za ucelem mladych ale samozdrejme ne ted kdyz ji je 6-7 tydnu samozdrejme nezavirame je k sobe ale nechame chodit po byte ci posteli. Po zabreznuti s ni zustane minimalne jedna samicka

(po tecghhto navstevach koukame ze den ode dne se to mírní ale malo) hlavni je ze jak ona ma o nej zajem tak on o ni ale ona zacne vzdy knucwet a vyhanet ho.

Díky za jakekoliv rady

Já teda osmáka nemám, ale tak z logiky věci mi přijde trošku podivné

hlavni je ze jak ona ma o nej zajem ... zacne vzdy knucwet a vyhanet ho

Není to přeci jen samička lidská, aby na něj dělala takovýhle intriky, no ni?
Dlabejte na to... Kdyby jste dala 2-měsíční mládě chamíka s dospělcem dokupy, aby se "skamarádili" (:-/), tuším, že by ho ten dospělec nekompromisně spolykal.;-)
Osmáci mají asi taky nějakou hyerarchii.

ta holcina o nej zajem ma jekoz k nemu leze a kdyz je chvilka klidu tak ho cisti ale po chvilce zacne knucet viz zvuk v prvnim clanku a ozene se po nem (ne ostre nic si navzajem nikdy neudelali) ohani se po nem i kdyz pride se lekne treba coz je logicke... jen me zajimaji nazory lidi co tento nebo podobny problem zažily.

ha takze seznamovani je hracka jo? :D to slysim poprve tedy nicmene postupne zeznamovani je v poradku kazdy je prece jina smecka jiny pach tak si na sebe musej zvyknout ne? a jak rikam mam zajem jen o chytre rady od lidi co maji zkusenosti.

Jak u kterejch lidí:-D
Jinak pro zadavatele: Prosimtě, kolik ti je let? Sám tu píšeš, že ta samička je mládě a strkáš jí k samcovi...jak už bylo řečeno nade mnou - přestaň vymejšlet šaškárny a chovat se k tomu zvířeti, jako k hračce. Tyhlety tvoje "návštěvy" je akorát stresujou, nejsou to lidi, nebo pejsci, aby k sobě chodili na návštěvy. Jakmile se neznaj a nejsou spolu od mala v jedný kleci, tak se budou rubat, pokud se nebudou chtít pářit. Osmáci žijou přírodě ve skupinkách, kde "velí" dominantní samec. Pokud mu tam najednou z ničeho nic hodíš cizí mládě, tak je jasný, že si s nim bude ujasňovat hierarchii.
Další věc je ta, že držet jen jedno zvíře o samotě je zrovna u nich dost nevhodný. Přečti si něco o tom, jak se chovaj. Nejlepší by bylo pořídit k ní další mladou samičku.

Mno, tak rada od někoho, kdo má zkušenosti - osmák je zvíře, které se má chovat nejlépe v páru, v tomhle případě tedy alespoň dvě samičky, v ubikaci vyhovující velikosti. V případě pokusu o připuštění by bylo lepší dát samce k samici, aby nebyl ve svém teritoriu, kde je dominantní a nikdo mu tam nemá co lézt. Samozřejmě, dokud mu samička nebude patřičně vonět, bude jí brát jako něco zajímavého, ale otravného, potenciálně nebezpečného.
Zajímalo by mě, jak probíhá chov - krmení, ubikace, denní režim. Z toho se dá usuzovat jak by mohlo dopadnout případné zabřeznutí, březost a mateřství vůbec. Mimochodem, kolik konkrétně jste toho nastudoval k rozmnožování osmáků? Máte předchozí zkušenosti s rozmnožováním hlodavců?
Mimochodem, k napáření stačí většině hlodavců pár vteřin.
Ad "takze seznamovani je hracka" - kdybyste se pokoušel porozumět čtenému textu, zjistil byste, že je vám vytýkáno že s osmákem zacházíte jako s hračkou. Moje žena to dokonce okomentovala jako týrání zvířat. A vynadala mi, že jsem neupozornil na to, jak snadno utrpí osmák tržné zranění kůže, o amputaci ocásku nemluvě. Napravuji.
Přeju vaší osmáčí slečně, ať se má dobře.

dobre lidi myslel jsem ze je to tu poradna a ne kritizárna. ale kdyz to vezmem od a do z osmanda zije v akvarku 80x50x60 + jeste kles na akvarku v akvarku ma dost mista ma tam klacky boudu sve hnizdo, neustaly pristup k pisku , pitko misku sse zrnim. podestylku ma hobliny ne piliny a hodne sena. na klacccich ma latklu a rada na to leze. Krmena je smesi zni ze zverimexu ale po tom co jsem se docetl vim ze neni maximalne vhodna jelikoz sou v ni ne moc ale celkem dost olejnatych semen. Deně dostává čerstvou trávu občas okurku či mrkev (tu malinko kvuli cukrum) jelikoz je holcina zatim sama coz sam nechci vim ze to pro ni neni dobre ( a hodne lidi by mi tady asi i vytklo ze jsem k ni nevzal bratricka jelikoz jako holka byla jedinacek nicmene tim bychh ji ZABIL jelikoz by ji samecek furt oplodnoval a dozila by se s timto tempem max dvou let misto osmi) tak abych se k tomu vratil tak se ji dost venuju poustim ji na probehnuti atd...

Myslim že o osmacich sem toho nastudoval az dost vim co ji muzu dat co ne ma velke prostredi k zivotu... momentalne ji je 7 tydnu v prirode otec sve detui oplodni uz v 5 tydnech.... a jeji brezost je 90 dni

a ano jejich pareni je rychlovka. Ja jsem porozumel azdost textu a opravdu z ni plysovou hracku nikdo nedela pane boze chcete mi tu rict ze vzivote se nesetka v pruirode osmak z jedne skupiny s druhou? ja byr rekl ze urcite ano! nicmene nikdo je k sobe nestrka nikdo je u sebe nedrzel nechali se na volno at sami k sobe chodej a hlidali se tomu rikate tyrani? sory lidi ale tohle me stve podivejte se kolem sebe je to dene ve zpravach o jakymkoliv tyrani zvirat kde lidi rezou psum ocasy kde lidi privazou psa u stromu a do pryc kde je majznou po hlave a bavej se ze umrou tohle je tyrani !!!! ne ze se potkaj dve zvirata stejneho druhu jine skupiny .......

diky za nejake info od Y Draig Goch

Samozřejmě, že se v přírodě potká zvíře s jinym z cizí skupiny, ale pak si to prostě vyřikaj. Chtěl jsi radu a názor, ale zjevně ti rada, že se máš vyprdnout na "návštěvy", pořídit mladší samici a na páření dát ty dva, až dospěje, nestačí. Když jseš tak chytrej a tak hrozně moc tomu rozumíš, pak nevim, proč sem píšeš. Co jako čekáš, že ti tady někdo napíše? Jak to děláš skvěle a že na to jdeš správně? Víš co? Tak si to udělej, jak chceš, když jseš přesvědčenej, že je vše OK, moje zvíře to koneckonců neni...

jelikoz je holcina zatim sama coz sam nechci vim ze to pro ni neni dobre ( a hodne lidi by mi tady asi i vytklo ze jsem k ni nevzal bratricka jelikoz jako holka byla jedinacek nicmene tim bychh ji ZABIL jelikoz by ji samecek furt oplodnoval a dozila by se s timto tempem max dvou let misto osmi) tak abych se k tomu vratil tak se ji dost venuju poustim ji na probehnuti atd...

Ach jo, k tomuto víci říct nejde, v jedné větě píšeš o karkulce v druhé o vlku, nějak jsem tomu nerozuměl...

Myslim že o osmacich sem toho nastudoval az dost vim co ji muzu dat co ne ma velke prostredi k zivotu... momentalne ji je 7 tydnu v prirode otec sve detui oplodni uz v 5 tydnech.... a jeji brezost je 90 dni

Tak jo, tak sis měl koupit ještě k ní jejího otce a čekat až ji nahrká, to by bylo žůžo, zachvilku by byli malincí roztomilí prcci a FŮRA peněz...

Pokud chceš odchovávat měl sis koupit dospělí pár, a nezkoušet so s dvouměsíčním mláďetem... ahoj

jasne ja budu chtit jejiho samce at jio voprca a voprca a voprca a ona ta chcipne na to... koukam debil co by ji hned zabil a hraje si tady na chytryho a navic ve zviratech vidi penize... omg ty snad nejsi clovek! a nicmene vsude ale vsude se pise ze osmak samica muze mit mlade od tech 5-6 tydnu...

rézo:

nerikam nic nejake rady prisly ja si myslim ze v poslednim prispevku za ne i dekuju a hlavne tim vsim o terarku a strave atd jsem nekomu odpovidal ne???? (skus cist) nez za vsechny blby "klasicky kecy pro poradna.net" kde si lidi ukazujou aroganci...

toto je od tebe je od tebe podle mne nemistne kdyz nekdo napise odpoved :D :D :D

Když jseš tak chytrej a tak hrozně moc tomu rozumíš, pak nevim, proč sem píšeš. Co jako čekáš, že ti tady někdo napíše? Jak to děláš skvěle a že na to jdeš správně? Víš co? Tak si to udělej, jak chceš, když jseš přesvědčenej, že je vše OK, moje zvíře to koneckonců neni...

hele lidi jestli sem chcete napsat neco k veci tak kazdymu podekuju a pokecam s nim ale opravdu me nebavej cist tu klasicky arogantni kecy od zakomplexovanych lidi ( ja v zivote nejsem arogantni tak ani na internetu nebudu oni jsou arogantni asi i v zivote)...

Boha,tak chcete mít od ní ty mladé nebo nechcete? Pokud ano, dejte samce k samici do "terárka" a vyčkejte na výsledek když je tedy dle Vás na to ready. Nebo je k sobě nedávejte vůbec, aby jí "nevoprcal". Ale tohle vaše "seznamování" nepovede k ničemu a akorát to zvířata stresuje. Ad. týrání: o psychickém týrání jste někdy slyšel? Pokud mladé nechcete, tak kupte další samici a mějte dvě samice, které následně neseznamujte s nikým nechť se dožijí požehnaného věku v celibátu.

Ty koky!::)

Ty bys měl skusit semtam něco číst, abys nepsal jak slepej - to je rozhodně k věci, to se na mě nezlob.

Jediná rada, která tu padla od každýho je: NESEZNAMUJ!!! Na tohle ses ptal, ne snad? Pokud se ti ta odpověď nelíbí, cemuž bych i docela věřil, protže se to vymyká tvý představě o tom "mít zvíře", je to smůla. Tak to ale je.

A ještě OT:-D:

toto je od tebe je od tebe podle mne

Když jsem to přečetl, poprskal jsem si monitor...:-D

tak si ho umej cobole primitivni :) uz vidim tebe ze jsi v zivote neudelal chybu v textu :D :D :D kdyz dokazes ukazovat na toto si jednoduchej hele lidi seru na vas rady jsem si vzal k srdci ale vasi nafoukanost a aroganci ne! vetsina z vas musi bejt v zivone nevrly divny zaostaly lidi podle toho jak se arogantne vyjadrujete!!!

uzivejte si svou neprijemnost sami se sebou... Tento server ma velmi dobrou pointu k teto domene ale ma prevazne zakoplexovany a a vzdy arogantni lidi coz tento server kurvi

Víte, ono to není jednoduché. Zkuste dnes a denně ve svém volném čase, dobrovolně a zdarma, kolem dokola pořád radit, opravovat školácké chyby a ještě si za to nechat vynadat od někoho, jehož písemný projev je utrpení číst...
Pokud máte načteno dost informací, nechápu proč vznikl Vámi popisovaný problém.
A mimochodem, k tomu podivnému čemusi, z čehož se mi podařilo nějak odvodit, že nemůžete pořídit druhého osmáka, protože by se s Vaší samičkou chtěl pářit - jednoduché řešení je koupit druhou samici. My takhle fungujeme roky, i jsme byli jednou nuceni přikoupit novou mladší samici ke starší, která osiřela a nakonec to dopadlo k obecné spokojenosti.

lemonleaf: Veř mi, že ty, jakožto osoba jseš mi naprosto volnej a nemám nejmenší potřebu se nad někým povyšovat...proč taky. Jediný, o co mi tady jde je, aby někdo nezacházel se zvířetem, jako s hračkou, nedával jí na "návštěvy" a vymejšlel podobný pakárky, což je tvůj případ. Jelikož ale skálopevně tvrdíš, že neděláš nic špatně, tvé "seznamovací metody" jsou naprosto košer a nemusíš nic měnit, jelikož jsi o tom přečetl hory doly, pak vůbec nechápu, co tady chceš slyšet a proč píšeš o radu. Odpověď proč se ty dva osmáci rubou, jsi dostal, i kdy je máš nejdřív dát k sobě, pokud budeš chtít mladé. Nevim, co chceš ještě slyšet. Něco jako: "Neboj se, všechno bude super a OK, osmáčci se budou kamarádíčkovat, jen musíš vydržet a často je seznamovat, aby byli oba miloučký a hodňoučký"? Jestli je tady někdo arogantní, nafoukanej...a předevšim rozmazlenej, tak jseš to jedině ty. Myslim si, že nemáš nejmenší ponětí o tom, kdo zdejší lidi v reálnym životě jsou a mám pocit, že valná většina z nich je co se týče chovatelství úplně jinde, než ty. Dělej, jak myslíš, zodpovědnost za svoje zvířata máš jen a pouze ty...

hele ani jednou jsem nenapsal ze delam vse dobre to ste tady usoudily vy a melete o tom. Arogantni opravdu nejsem ale rikej si co chces protoze ty jsi byl arogantni ja jsem ti to napsal a ty jsi zacal utocit neee to jsi ty ( jako ve skolce :D ) a kdo pise takhle povisene jako ty naopak musi bejt nafoukanej takze to co jsi ke konci napsal pasuje leda tak na tebe ja sem zalozil vlakno ale o aroganci a o nic jineho nez o rady jsem nezadal a uz sem i davno napsal ze rady jsem prijmul a podekoval tak o co vam furt de? snad o to ze by si chtel mip posledni arogantni nafoukany slovo? :D :D :D asi to tak urcite je! boze..... podivej se na sve triko a sam si rekni kolik mas kolem sebe kamaradu :D verim ze asi moc ne kdyz se umis jen takhle vyjadrovat :D :D :D

sem uz odmitam chodit bo tady uz si jen dokazujou par zoufalcu jak umej bejt pres internet drsni :D (chudáci) tudiz se to diky nim davno vymklo tematu

Jakožto VŠ student češtiny jsem už sice dost ujetá na i na obvyklé hrubky, ale taky na ledacos zvyklá... ale tohle už vážně není ani k pousmání a nedá mi to nereagovat... že umíme anglicky atd., tím se chlubíme rádi... ale že neumíme ani svůj vlastní jazyk... to mi kolikrát hlava nebere :-D:-D:-D]:)

A nedá mi to a nedá, omlouvám se modům - myslíte si, mladíku, že slušná a kultivovaná odpověď je o tom, že si někdo dokazuje, že je drsný? Mně osobně jde vždycky v první řadě o zvíře a pak se starám o majitele - protože to většinou je člověk, většinou je dospělý a kdyby s ním někdo nedobře zacházel, může se bránit.
No nic, osmákové přeju hezký a klidný život a Vám, mladý muži, ať Vás síla provází. Howgh.

prave ze naopak proc by mely byt kultivovane odpovedi drsne ba naopak normalni pratelske :) ale co tady se lidi furt budou napadat a povysovat se... (krom tebe docela) a ve finale je mi to jedno spis je smutny ze na severu kkde je domena poradna.net lidi se navzajem buzerujou coz je hnus. Sami se na to podivejte v kolika procentech ste psali rady a v kolika prudy ( prudy prevazujou) tak se bavte zakoplexaci.
jo a jinak jako tyrani zvirat povazuji toto : http://www.novinky.cz/krimi/298729-majitel-obchodu -nechal-zvirata-ve-vyloze-a-odjel-do-ciziny-osmaci -neprezili.html

co se da ocekavat? ( kokoti co zacnou narazet na diakritiku, ubozaci co zacnou prudit a nebo ze by se nasel nekdo kdo by chtel uplne normalne pokecat o osmacich? )

lemonleafe, ty seš dílko...:-D
Znovu si přečti prvních asi pět příspěvků. Dostal si v nich jasně na jevo: "Na družbu svojí osmačku netahej..."
Co na to poví člověk, který si sem přišel pro radu? "Ok, kašlu na to, děkuji, LOCK."
Ovšem co ty na to? "Blllbci zakoplexovani nematte kamarady tyrani je neco ulne jinaciho"
Jen se přesvědč sám, kdo se první vzepřel

Tak se, příteli, div, že se tu do tebe všichni pustili. To je přeci téměř přirozený.;-)
A já k0k0t nepoukazuju ZDALEKA jen na diakritiku. Ta mě vlastně trápí asi nejméně (ostatně to asi všechny).