Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had se mi zdá trochu "tlustý"

Zdravím, poprosil bych nějakého odborníka na názor na mého hada, jestli není moc tlustá? Zdá se mi, že za poslední dva měsíce hodně ztloustla a do délky moc neroste. Had má cca 100cm a 250g, věk cca 1,5 roku.
Zdá se mi, že ji nijak nepřekrmuji, snažím se dodržovat tuto tabulku, ta tabulka je okopírovaná z téhle "knihy"
Většinou dostává 1x týdně myš, tady měla třeba menšího potkana
Na fotce je těsně po žrádle, takže je tlustější než obvykle.
[http://tera.poradna.net/file/view/15316-dsc02253a- jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/15315-dsc02254a- jpg]

Pořád stejně ji nekrmím, dneska dostala mastomyš a pěknou chvíli ji nemohla chytit:-). A krmení ji taky nedávám tak pravidelně, spíš v rozmezí 7-14 dnů, ale když třeba čekám těch 14 dní, tak je už strašně nervózní (hladová?), že převrací terárium vzhůru nohama, už jsem takhle 2x znovu sázel rostliny:-)

Jak píší předřečníci + mě se zdá u dospělé guttáty krmit jednou týdně nešťastné, tak se krmí juvenili. Je lepší hada nacpat jednou za 3 týdny větším množstvím a pak dopřát půst. A jak píše "Raymen" nepravidelsnost neuškodí... Váha se mi zdá v pohodě