Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlouhodobé odmítání potravy u korálovky

Mám korálovku (samec L.t. campbelli apricot, 3 roky, cca 1 m) která už dva měsíce odmítá potravu (poslední krmení 4. 2.), přestože jí je pravidelně předkládána živá myš. Navzdory tomu, že již 2 měsíce nepřijala potravu, nejeví známky onemocnění, úbytku na váze ani útlumu pohybové aktivity.
Můžete mi prosím poradit, co by mohlo být příčinou tohoto stavu a jak dále postupovat s krmením?
Předem děkuji

Můžete mi prosím poradit, co by mohlo být příčinou tohoto stavu a jak dále postupovat s krmením?

Jaro, mrousek. To je asi nejpravděpodobnější varianta, pokud jsou podmínky OK. Hadí samci (a nejen hadí :-))to dělají celkem často, že se jim zatemní mozek a rozmnožovací pud je silnější než hlad....
Zkoušel bych mu potravu nabízet pravidelně (nenechávat myš dlouho s hadem bez dozoru) a on se zase za čas uklidní a začne žrát.