Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ježek bělobřichý

Dobrý den chtěla jsem se zeptat moje ježinka Lotty zezačátku ráda běhala venku třeba 3 hodiny v kuse u jídla se nezastavila jen si zvesela běhala, v kleci měla ten hloupej talíř na kterém asi moc neuměla od té doby co má normální kolotoč vylézá třeba až v jednu hodinu a když čekám abych jí pustila zaleze za klec do deky a dělá že spí nebo spí a pak třeba na chvilinku vyleze a zase tam uteče.. vzhledem k tomu že vstávám ráno do školy nezvládám na ní tolik čekat, v noci pak asi hodně běhá, dneska jsem se probudila v 6 ráno a slyšela sem že kolotoč prohání... nemůže jí to nějak škodit že tolik neběhá po venku a je v klícce? ... klec je velká 90x50 má tam baráček kolotoč můstek s houpačkou přes baráček a jednu prolejzací trubku... děkuju moc za reakce :)

Ono to bude tím, že ježek primárně funguje v noci. Pokud má v kleci dost vyžití, tak se "vyběhá" tam. Zkuste jí nějak dopřát co nejvíc odpočinku přes den a třeba začne večer aktivovat dřív. Taky někdy pomáhá večer nesvítit velkým světlem v místnosti, kde se zvíře nachází, ale jen menší lampičkou, aby bylo spíš šero.